Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Juniorka Nikola Nosková nejlepší Češka v Kyjově

Juniorka Nikola Nosková z týmu KC Kooperativa SG Jablonec n.N. se stala nejlepší českou závodnicí v sobotním silničním závodě v Kyjově a v celkovém pořadí skončila druhá.

20.04.2015 / 18:31

Nedělní kritérium v Kyjově opět vyhrála Neckářová

Nosková se vklínila se tak mezi tři Litevky, které v elitní kategorii obsadily první tři místa.

V Kyjově se jel další díl Českého silničního poháru, s mezinárodní účastí – a byla to právě jedna z litevských závodnic, která dokázala pro sebe získat vítězství.

Nejlepší z českých závodnic, byla juniorka Nikola Nosková /KC Kooperativa SG Jabl n. N./, o tři místa za ní dojela Zuzana Neckářová /LAWI Author team/, která skončila v Elitní kategorii těsně pod stupni vítězů. Závod byl vypsán na 55 km a tentokrát pořadatelé nechali ženám samostatný start, kategorie kadetů vyrazila o minutu dříve. Hned od začátku jel peloton velmi aktivně a již na konci prvního okruhu se vytvořila 8 mi členná skupina – tři Litevky doplnily další české závodnice, včetně Nikoly Noskové. V druhém ze čtyř okruhů, v technické zatáčce nastoupila jedna z litevských děvčat Trebaite Aušrinová, a přestože se naše dvě nejlepší – Nosková s Neckářovou snažily Litevku dojet, ta držela stále stejný odstup.

O pořadí v cíli tak rozhodlo závěrečné stoupání, v kterém Nikola prokázala svůj velký talent a také vrchařské schopnosti a dojela na druhém místě, s náskokem 10 s na další Litevku. "Na konci druhého kola při výjezdu ze zatáčky kde následoval kopec do cíle, nastoupila jedna z Litevek. Spolu se Zuzkou jsme se ji snažily dojet, ale nevyšlo to. Postupně odpadlí kadeti se promíchávali mezi nás a to pomohlo Litevce, aby se schovala a tak si držela před námi náskok. Třetí kolo jsme jeli v osmi ve skupině. V posledním kole se rozhodlo v závěrečném kopci. Zkusila jsem na začátku kopce nastoupit a vyšlo to“ popsala průběh talentovaná juniorka z Jablonce Nikola Nosková.

Naopak mrzutá byla tentokrát Zuzana Neckářová, která byla v dojíždění uprchlé Litevky velmi aktivní. "Snažila jsem se dojet ten únik, ale nešlo to, nezbylo mi pak dostatek sil na poslední kopec, kde mě na pásce ještě předjela třetí Litevka. Štvou mě moje chyby, ale je to zkušenost na příště“, doplňuje vedoucí žena Českého poháru.

Výsledky ČP žen v Kyjově:

1. Aušrine Trebaite, EL-EKO sport           1:51:46

2: Nikola Nosková, KC Kooperativa SG   1:54:06

3. Vilija Sereikaite, EL-EKO sport             1:54:16

5. Zuzana Neckářová, LAWI Author Team 1:54:16

6. Jarmila Machačová, Dukla Praha         stejný čas

Neckářová si spravila chuť v nedělním kritériu

Nedělní kritérium, které je také součástí ČP, ovládla Zuzana Neckářová (LAWI Author team), před Jarmilou Machačovou (Dukla Praha) Martinou Mikuláškovou (TJ Stadion Louny).

Ženy a juniorky tento závod jely na 15 okruhů. Na začátku závodu si velice aktivně počínaly Machačová, Kotalová a Šulcová.

Před prvním velkým bodováním však Neckářová nenechala nikoho na pochybách a ukázala kdo je lídrem letošního ČP žen na silnici, když si sama nastoupila a tento nástup dokázaly zachytit pouze zkušené Machačová a Mikulášková. Dojet tuhle skupinu se pokoušela ještě Šulcová, ale bezúspěšně a peloton jí rychle pohltil. Šulcová a další chtěly teto vývoj ještě pár kol zvrátit, ale velice silná Neckářová a Machačová nenechaly nikoho na pochybách o jejich síle v tomto závodě, když z jejich vysokého tempa odpadla i Mikulášková, kterou peloton pohltil. Když Neckářová s Machačová pokračovaly ve vysokém tempu dál, peloton rezignoval a bylo jasné, že o třetím místě bude rozhodnuto právě zde. Dobře rozjetý závod o třetí místo měla Kotalová a přidala se k ní její oddílová kolegyně Gargelová (obě Uničov) a Mikulášková.

Zcela suverénně a s velkým náskokem na peloton proťala cílovou páskou jako první dvojce Neckářová s Machačovou, kdy závěrečný spurt byl zcela jistě na cílovou kameru. Sput pelotonu přivedla do cíle dvojce juniorek z Dukly Brno a na cílové pásce byla před Gargelovou a Kotalovou dříve Mikulášková, která tak obsadila třetí místo v celkovém pořadí v tomto závodě.

 Výsledky Memoriálu Jakuba Mrnky - Kyjovské kritérium

1,Zuzana Neckářová, LAWI Author Team

2, Jarmila Machačová, ASC Dukla Praha

3, Martina Mikulášková TJ Stadion Louny

4, Tereza Gargelová TJ Uničov

5, Veronika Kotalová TJ Uničov

V průběžném pořadí je v čele ČP Neckářová. ČP bude pokračovat v Lounech - ČASOVKA DO VRCHU LOUNY, 24.05 VÝŠKOVSKÉ KRITÉRIUM LOUNY

Zdroj fotografie: Mapei Merida Kaňkovský team