Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


AMSTEL GOLD RACE 2015 vyhrál mistr světa Michal Kwiatkowski

První ardenská klasika se jela z Mastrichtu. 258 kilometrů mezi Maastrichtem a cílovým Berg en Terblijt zvládl nejlépe mistr světa Michal Kwiatkowski z Ettix - Quick Step.

19.04.2015 / 17:02

Michal Kwiatkowski vyhrál AMSTEl 2015

Na AMSTELu došlo brzy k úniku. De Vreese (Astana), Polanc (Lampre - Merida), Roosen (Team LottoNL-Jumbo), Gerdemann (Cult Energy Pro Cycling), Van Zyl (MTN Qhubeka) a bratr slavnějšího Nikiho Martin Terpstra (Team Roompot Oranje Peloton) měli v jeden moment už jedenáct minut náskok na hlavní pole. Ale bylo to málo. 55 km před cílem už zbylo z jejich výhody jen asi 90 vteřin a náskok se stále zmenšoval.

Nerozhodl ani Cauberg, kde nastoupil Philippe Gilbert, protože hlavní favoriti si jej pohlídali. Ale Michalel Matthews se při stahování Gilberta zřejmě vyšťavil a ve spurtu dvacetičlenné skupiny tak neměl síly na přešpurtování mistra světa Michala Kwiatkowského, který přinesl výhru pro Ettix. Druhý skončil Valverde (Movistar Team) a třetí zmiňovaný Matthews (Orica GreenEdge).
Velký díl na vítězství polského borce v dresu Etixxu měl i český závodník Petr Vakoč, který Kwiatkowskému vyjel pozici před Caubergem.

Roman Kreuziger, jeden ze dvou lídrů stáje Tinkoff-Saxo, který tento závod dokázal před dvěma lety vyhrát, se v závěrečné pasáži závodu na chvíli ocitl na čtvrté pozici, na závěrečné zrychlení soupeřů však reagovat nedokázal a skončil ve druhé desítce. Rozhodně ale nesmutnil. Po téměř měsíčním závodním výpadku, kdy se připravoval je jeho hlavním nynějším cílem závod Lutych - bastogne - Lutych.

"Škoda, že jsem neskončil o pár míst vpředu, abych aspoň dosáhl na body, ale asi jsem to měl spíš zkusit víc zezadu. Navíc mě tam trochu někdo zavřel, ale na to se nevymlouvám. Byla tam řada rychlejších kluků a já to musím brát tak, jak to je. Důležité je, že jsem se po delší pauze bez závodu cítil dobře. Kondice tam je a můžu s optimismem hledět k dalším závodům,“ řekl Kreuziger.

#JménoTým
1KWIATKOWSKI MichalEtixx - Quick Step
2VALVERDE AlejandroMovistar Team
3MATTHEWS MichaelAustralia
4COSTA RuiLampre - Merida
5VAN AVERMAET GregBelgium
6GALLOPIN TonyLotto Soudal
7ALAPHILIPPE JulianFrance
8GASPAROTTO EnricoWanty - Groupe Gobert
9PATERSKI MaciejCCC Sprandi Polkowice
10GILBERT PhilippeBMC Racing Team

HR

 

Zdroj fotografie: http://www.amstel.nl/evenementen/amstelgoldrace http://www.etixx-quickstep.com/