Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Van der Poel vyhrál v dramatickém finiši Flandry 2022

Vrchol belgických klasik patří Mathieu van der Poelovi. Ten dokázal jako jediný viset na kole Tadeje Pogačara na Paterbergu. V závěru udržel MVDP pevné nervy a měl nejvíce sil i před dorážející dvojící Van Baarle a Madouas. Na Pogačara zbyla smolná brambora...

03.04.2022 / 17:24

Flandry_2022_cílová rovinka. MVDP vítězí

106. ročník Flander byl opět jedinečný. Úvodní únik tradičně nebyl rozhodující, věci se začaly dít kolem 75 km do cíle. To už odskakovaly nebezpeční skupiny, v jedné z nich byl i Zdeněk Štybar. Ale nakonec vše rozhodla výkonnost, na závěrečných kopcích zůstali už jen Pogačar a Van der Poel. Za nimi Madouas a Van Baarle měli po Paterbergu 13 km do cíle 30 sekund, za nimi byli se stejnou ztrátou Teuns, Wright a Küng.

V závěru první dvojice taktizovala a pozvala tak do spurtu Madouase s Van Baarlem. To se stalo osudné Pogačarovi, protože byl zavřený za uvedenou dvojicí a naopak Van der Poel měl dost sil útok odrazit a vyhrál. Raduje se tak jeho stáj Alepcin-Fenix a také náš výrobce dresů KALAS Sportswear, který obléká tuto stáj.

TOP_10_Flandry 2022

Jediný náš závodník Zdeněk Štybar dojel do cíle na 54. místě. Jeho stáj Quick-Step letos tápe, na rozhodujícím kopci měl jejich lídr Asgreen technické potíže, i tak byl nakonec nejlepší z QPS na 23 místě.