Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Giro před volným dnem ovládl Portulalec Guerreiro, celkově vede jeho krajan Almeida

Devátou etapu Giro d´Italia vyhrál Portugalec Ruben Guerreiro z EF před Jonathanem Castroviejem z Ineosu a Mikkelem Bjergem z UAE. Celkově vede Joao Almeida z DQS před Wilcem Keldermanem ze Sunwebu a Pellem Bilbaem z Bahrainu.

11.10.2020 / 17:00

TOP 10. 9.etapy Gira

 

Guerreiro dotáhl únik deváté etapy, když s Castroviejem vydržel závěrečné stoupání na Roccaraso. Gurreiro měl lepší rychlostní předpoklady a časovkáře z Ineosu v závěru udolal. Třetí byl další specialista na časovky mladý Dán Berg z UAE. Hlavní pole pak dovedli Tao Hart s L. Hamiltonem. Z favoritů byl nejsilněší Kelderman a Fuglsang. Ti najeli 14 sekund na Nibaliho s Bilbaem, další 4 sekundy ztratil na toto duo Almeida a Kruijswijk ještě další tři.

 

Pořadí Gira po 9. etapě

 

Překvapivým lídrem italské Grand Tour je tak stále mladý Portugalec z Deceuninkck Quick-Step, která má 30 sekund na Keldermana, 57 na Nibaliho, 1:01 na Fuglsanga a 1:24 na Kruijswijka. V závodě už nejsou dva hlavní favorité. Geraint Thomas po pádech ve 3. etapě na Etnu a Simon Yates odstoupil v sobotu kvůli pozitivnímu testu na Covid.

 

Guerreiro po dnešku poveze maglia azzura pro nejlepšího vrchaře. Bodovací trikot zatím drží vládce rychlých dojezdů Francouz Arnaud Démare, který vede před Peterem Saganem a Michaelem Matthewsem.

 

Demare dres pro nejlepšího sprintera

 

Dres pro nejlepšího mladíka drží také Joao Almeida, před Harm Van Houckem z Lotto Soudal a Jaiem Hindleym ze Sunwebu. Týmové pořadí vede Ineos Grenadiers.

Celkové pořadí Gira po 9. etapě

 

Zdroj fotografie: www.giroditalia.it/