Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Giro, bronz v Baku a nová smlouva. Petr Vakoč válí dál

Snové období prožívá talent české cyklistiky, dvaadvacetiletý český reprezentant Petr Vakoč. A na další dva roky také jezdec elitní belgické stáje Etixx – Quick Step.

24.06.2015 / 17:57

Petr Vakoč v dresu belgického týmu Etixx - Quick StepPetr od začátku sezony skvěle dřel pro své lídry na top cyklistických akcích, včetně závodu Giro d’Italia. Na třítydenním etapáku si odbyl premiéru a dokázal jeden z nejnáročnějších podniků světového kalendáře dokončit. Při první příležitosti soustředit se na svůj výsledek hned dobyl pódium při debutu Evropských her v Baku, kde za sebou minulý víkend nechal řadu zkušenějších soupeřů a slavil bronzovou medaili. Brzy třiadvacetiletý cyklista se na závodech letos prošlapal téměř přes 9 tisíc kilometrů a během krátkého odpočinku před mistrovstvím České a Slovenské republiky dotáhl Petr Vakoč dohodu s týmem Etixx – Quick Step. Tento celek s ním bude počítat i na sezonu 2016 a 2017, před nedělní jízdou o mistra republiky v Žilině tak dostal Petr velmi příjemnou dávku podpory.

“Jsem hrozně šťastný, že budu za Etixx – Quick Step jezdit další dva roky. Vyhovuje mi realizační tým, jezdci i program závodů. Myslím, že je to pro mě dobrá situace jak se rozvíjet jako mladý závodník. Chci být lepší v jednodenních závodech a krátkých etapácích a taky přispět týmu během velkých závodů,“ přeje si mladý parťák Zdeňka Štybara, Toma Boonena či Rigoberta Urána.

Petr Vakoč překonal všechny nástrahy Gira


"Vím přesně, jaká je teď moje pozice,“ řekl Vaki pro týmový web a pokračoval: "Chci se rozvíjet a být silnější a jsem nadšený, že na tom budu pracovat v tomhle týmu se závodním programem, který mi opravdu seděl. Chci všem poděkovat za jejich důvěru ve mě a jsem si jistý, že prodloužení smlouvy mě ještě víc nakopne, aby se mi dařilo i ve druhé části sezony.“

Mladého závodníka, který prošel Duklou Praha a farmářskými týmy Etixxu, uznává i nejvyšší muž belgického týmu, Patrick Lefevere. „Petr je milý, tichý a talentovaný kluk. Ví, co chce a my jsme rádi, že jsme se s ním dohodli. Považujeme ho za jednoho z nejlepších mladých jezdců jeho generace. Ukázal, jak silný může být minulý rok, když vyhrál etapu Kolem Polska geniálním únikem a také svým výkonem na letošních Evropských hrách,“ připomněl velké úspěchy mladého jezdce na týmovém webu generální ředitel.

Petr Vakoč na Czech Cycling Tour 2013.

"Petr je ale také týmový hráč a to je pro nás důležité. Chceme jezdce, kteří o sobě a o svém rozvoji přemýšlí, ale také přemýšlí o potřebách týmu. Petr přišel z našeho kontinentálního týmu, který se teď  jmenuje AWT – GreenWay, jezdil tam jeden rok. V podstatě vyrostl v tomhle týmu.  Jen za sezonu a půl profesionálního závodění jsme u něj viděli velké zlepšení. Jsme si jistí, že to nejlepší teprve přijde, má správný přístup. Vždy se chce učit a zlepšovat ve své práci,“ pochválil Lefevere vycházející českou hvězdu.

Napínavá cesta Petra Vakoče za vítězstvím z úniku na Tour de Pologne


SH

 

Zdroj fotografie: www.etixx-quickstep.com, www.profipeloton.cz