Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Jakub Otruba je mistrem ČR v časovce juniorů. Ženám dominovala rychlobruslařka Sáblíková

MČR a SR odstartovalo v Žilině. V časovce žen vyhrála Martina Sáblíková, v juniorech Jakub Otruba z Mapei Merida Kaňkovský Olomouc a v juniorkách Natálie Kerschbaummayrová.

26.06.2015 / 6:56

Jakub Otruba je juniorským mistrem ČR v časovce na silnici

V kategorii juniorů dominovali jezdci týmu Mapei Merida Kaňkovský Olomouc. Zvítězil Jakub Otruba před Jiřím Šormem a třetí skončil Lukáš Slavík z Apace Loko Trutnov. Další borec z olomoucké stáje Michal Kučera byl 20., Michal Brázda měl v cíli 5. nejlepší čas, ale byl diskvalifikován. Vítězný Jakub Otruba měl na trase dlouhé 34 km rychlostní průměr 44,89 km/h.

Mezi juniorkami vyhrála Natálie Kerschbaummayrová (Nowis team) před Evou Planičkovou (Tufo Prostějov) a Nikolou Noskovou  (Kooperativa SG Jablonec n. N.).

Další cyklistický titul do své sbírky, již jedenáctý, vybojovala Martina Sáblíková (Nowis Team) v úvodní den společného šampionátu českých a slovenských cyklistů v Žilině. Podle předpokladů obhájila své loňské prvenství ze Slavkova u Brna v časovce, navíc své soupeřky porazila velikým rozdílem. Druhá Jarmila Machačová (Dukla Praha) za ní zaostala o 2:44 a bronzová Martina Růžičková (Koga ladies protective) dokonce o 5:11. 

Úspěšná rychlobruslařka usilující o účast na olympijských hrách v Riu de Janeiro opět potvrdila, že ani mezi cyklistkami nemá na domácích silnicích konkurenci. "Jsem moc ráda, jak to dopadlo. Vítězství mě samozřejmě těší, ale daleko větší mám radost z toho, jak se mi jelo. Neudělala jsem žádnou chybu, neměla jsem za celou dobu časovky ani náznak krize. Opravdu to bylo pocitově hodně příjemné,“ napsala Sáblíková na svém webu.

Byla jednoznačnou favoritkou, ale k závodu nastoupila maximálně koncentrovaná. "Rozhodně jsem si nemyslela, že to mám předem vyhrané, stát se mohlo všechno. Ale chtěla jsem ukázat, že na to mám a že jsem si mistrovství světa vyjela právem. Další holky jely taky dobře, třeba Jarmila Machačová zajela výbornou časovku,“ ocenila Sáblíková stříbnou ze závodu. "Mrzí mě, že kvůli zlomené klíční kosti nemohla startovat Zuzka Neckářová. Bylo mi jí líto a doufám, že se dá brzy dohromady,“ doplnila Sáblíková na adresu výtečné časovkářky, který se zranila na Evropských hrách v Baku.

Výsledky:

Ženy (34 km):

1. Sáblíková (Nowis Team) 45:49, 2. Machačová (Dukla Praha) +2:44, 3. Růžičková (Koga ladies protective) +5:11, 4. Medveďová +5:30,6, 5. Pavlendová (obě SR) +5:31, 6. A. Drahotová (Louny) +5:44, 5. 7. Zdráhalová (Nowis team) +5:58, 8. Hochmannová (Dukla Praha) +5:59.

Junioři (34 km):

1. Otruba 45:26,3, 2. Šorm (oba Mapei Merida Kaňkovský) +10, 3. Slavík (Loko Trutnov) +32, 4. Kunt (Remerx-Merida Team Kolín) +52, 5. Šimůnek (KC Kooperativa SG Jablonec n. N.) +1:11, 6. Kotouček (Favorit Brno) +1:25.

Kompletní výsledky časovky juniorů

Juniorky (17,1 km):

1. Kerschbaummayrová (Nowis Team) 25:24,5, 2. Planičková (Tufo Prostějov) +4, 3. Nosková  +17, 4. Bajgerová (obě Kooperativa SG Jablonec n. N.) +24, 5. Klimková (Mapei Merida Kaňkovský) +30, 6. Drdová (Dukla Praha) +44.

 

HR

Zdroj fotografie: Mapei Merida Kaňkovský