Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Tour de France 2015: Kudy provede závodníky letošní „Stará dáma“?

Necelé dva týdny chybí do začátku toho nejvýznamnějšího, co se v cyklistickém kalendáři nachází. Již 4. července startuje Tour de France.

22.06.2015 / 16:40

Celková mapa letošního ročníku Tour de France

Na jezdce čeká ve 102. ročníku Tour de France celkem 21 etap a 3 360 závodních kilometrů v sedle. Devět etap je klasifikováno jako rovinatých, tři jsou kopcovité a sedm je horských. V pěti ze sedmi případů se navíc bude finišovat ve stoupání. Nebudou chybět ani časovky, jedna bude individuální a v zásobě je také týmová časovka, mezi náročnými boji budou mít závoďáci dva odpočinkové dny.

Tour de France 2015 vyrazí na cestu z Utrechtu

Po jednadvacáté bude Tour začínat jinde než ve Francii, tentokrát je dějištěm úvodní časovky nizozemské město Utrecht. Pak už peloton zamíří přes Belgii a Mur de Huy do Francie. Mur de Huy, „huyská zeď“ s průměrným stoupáním 9,6 % tradičně zkouší nohy cyklistů na Valonském šípu.

Ve čtvrté etapě si jezdci a fanoušci cyklistiky připomenou Paříž – Roubaix, na trase bude sedm úseků pavé v délce třinácti kilometrů. Na konci prvního, méně náročného týdne zavítá kolona Tour de France na další „zeď“, tentokrát se bude jednat Mûr-de-bretagne. Na dvoukilometrové stoupání s místy až patnáctiprocentním stoupáním naváže závod další den týmovou časovkou.

Loni

Týmový souboj s časem bude rozloučením se severní částí Francie, 28 kilometrů se pojede po zvlněné trase a finišovat budou sestavy nejlepších týmů světa na stoupák Côte de Cadoudal. Pak už se celá cyklistická show přesune na jihozápad Francie k první horské etapě. Po bitvách v Pyrenejích, Francouzském středohoří a Alpách dojde na finální zkoušku.

Peloton čeká slavné Alpe d’Huez, po řadné porci horských kilometrů v předchozích dnech přijde řada na proslulý výjezd s jednadvaceti zatáčkami. V královské dvacáté etapě je mimo to ještě stoupání první kategorie a hora Col du Galibier, hodnocená jako hors catégorie. Den před finišem v Paříži na Champs-Élysées tak bude ve hře ještě hodně. 

Profil dvacáté etapy Tour de France 2015

Trasa Tour de France 2015 v 3D grafice

SH

 

Zdroj fotografie: http://www.letour.fr/