Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


TUFO-PARDUS Prostějov představil svůj tým

Po loňské úspěšné sezóně, kterou absolvoval elitní tým TUFO-PARDUS Prostějov ve značně obměněné sestavě, složené převážně zmladých závodníků do 23 let,sází na stejnou strategii i letos.

31.03.2019 / 16:50

TUFO-PARDUS Prostějov

 

Z loňské sestavy budounadále barvy TUFO-PARDUS Prostějov oblékat prostějovští odchovanci Tomáš Bárta a Luděk Lichnovský, dále pak juniorský dráhový mistr světa Daniel Babor, Karel Tyrpekl, Marek Dolníček a úřadující mistr Evropy a čtvrtý z mistrovství světa v bodovačce Wojciech Pszczolarski.

Novými posilami týmu budou mladí závodníci Vladimír Mikšaník a Matouš Měšťan, loňští juniorští reprezentanti. Výraznou posilou pro dráhu i silnici pak bude Denis Rugovac, který by se měl zhostit role kapitána. Tým naopak opustili Karel Hník, který přestoupil do Elkov Author a Mykyta Zubenko.

 

Tiskovka TUFO-PARDUS Prostějov

 

"Nebude lehké navázat na úspěchy loňské sezóny. Tomáš Bárta vyhrál nováčka roku v českém poháru na silnici, nyní už bývalý závodník Karel Hník vyhrál pohár v Ostravě a dařilo se i na mezinárodní scéně, kde například Karel Tyrpekl obsadil druhé místo v závodě Visegradské 4.

Budeme se samozřejmě snažit na úspěchy navázat, prioritou na domácí scéně pro nás bude ŠKODA CUP, který startuje už tuto neděli a určitě o sobě opět chceme dát vědět i v mezinárodní konkurenci. Přesto, že je tým velmi mladý, má velký potenciál.

Na roviny tu máme hned několik závodníků, třeba Babora, Lichnovského, Pszczolarského, ve zvlněném terénu zvládne vzávěru zaspurtovat Bárta. Na náročnější trasy tu je Tyrpekl, takže ambice, zejména vkategorii do 23 let, nemusíme mít malé,řekl sportovní ředitel Tomáš Konečný.

Sportovní ředitel Michal Mráček pak blíže představil plány týkající se kalendáře na letošní sezónu: "Máme vkalendáři celou řadu kvalitních zahraničních závodů, ať už to jsou třeba podniky v Polsku,nebo závod kategorie UCI 2.1 v Estonsku.

Vedle silnice se ale samozřejmě věnujeme také dráze, kde máme nemalé ambice. Jako tým v současné době u nás nemáme ve vytrvalostních disciplínách konkurenci, ale s tím se nechceme spokojit a postupně se chceme prosazovat i na mezinárodních mítincích.

TUFO-PARDUS Prostějov pomýšlí také na účast na vrcholných akcích: "V loňském roce jsme měli zástupce na mistrovství Evropy i světa jak na silnici, tak na dráze, kde mimochodem Wojciech Pszczolarski získal svůj už třetí evropský titul v bodovačce. Na to bychom chtěli navázat a kluci určitě budou bojovat o nominace,sděluje ambice Mráček.

 

Zdroj fotografie: Jiří Andrýsek