Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Česi pojedou hlavní závod na MS v USA v sedmi. Přibyl Tomáš Bucháček

Dokonce v sedmi jezdcích nastoupí na start světového silničního šampionátu v americkém Richmondu česká reprezentace do závodu mužů elite s hromadným startem. Již dříve nominovanou šestku Jan Bárta, Petr Vakoč, Zdeněk Štybar, Roman Kreuziger, Karel Hník, Jiří Polnický doplnil ještě Tomáš Bucháček.

18.09.2015 / 19:14

Česká reprezentace pojede v USA v sedmi lidech

 

"Českému svazu cyklistiky se po komunikaci s Mezinárodní cyklistickou unií (UCI), poté co přepočítala kvóty pro start, podařilo získat další místo," vysvětlil člen vedení UCI a prezident ČSC Marián Štetina. 

Na šampionátu tak bude startovat sedmnáct českých cyklistů, tedy velice početný tým. "Posíláme nejsilnější výpravu v historii české cyklistiky a její zajištění nebylo pro ČSC nijak lehké. Chtěl bych touto cestou poděkoval MŠMT a firmě Mitas za podporu při zajištětění této výpravy na MS," dodal Štetina.

První část výpravy včetně trenéra Tomáše Konečného odletěla do Richmondu ve čtvrtek, poslední se za týmem vypraví Roman Kreuziger a Tomáš Bucháček příští čtvrtek. Martina Sáblíková s koučem Petrem Novákem je v dějišti mistrovství světa již kvůli aklimatizaci již týden. "Naše silná sestava může téměř v každé kategorii pomýšlet hodně vysoko. Určitě máme šanci i na nějakou medaili,“ cítí příležitost uspět Tomáš Konečný.

"Po přepočtu kvót jsme donominovali Tomáše Bucháčka jako domestika. Je to zkušený jezdec, umí dobře jezdit klasiky, má dobrý pohyb v balíku, umí na kostkách a jede tam s tím, že v první řadě bude pracovat pro Štybara, i kdyby třeba závod nedokončil. Byla to jistě ta nejlepší volba," řekl Konečný.

Tomáš Konečný trenér ČR

 

"Želízek v ohni máme víc. Nosková má určitě velkou šanci, již před rokem byla jako juniorka prvním rokem čtvrtá a letos má také skvělou formu, má dobrý spurt a jede pro velký úspěch. Vyrovnané je kvarteto jezdců v kategorii U23. "Kluci jsou výborní. Turek i Sisr se prosazovali na závodech UCI, Černý je taky dobře nachystaný a Schlegelova forma od půlky července neskutečně graduje. Ukázal to už na Czech Tour a naposledy při etapovém závodu v Hradci Králové, kde doslova exceloval. Všichni jsou schopni závodit s absolutní špičkou a v této kategorii jsem velký optimista," míní Konečný.

Sáblíková a Bárta jsou zase vynikající časovkáři a oba vlastně budou bojovat nejen o co nejlepší výsledek, ale i o místo pro olympijské hry v Riu příští rok. "Martina k časovce směřovala celou letní přípravu. Myslím, že letos na kole trénovala opravdu hodně, připravovala se v Livignu a podle mě je na tom ještě lépe, než vloni kdy jele výborně v Ponferradě. Když se nestane nic neočekávaného, tak v desítce bez problémů bude. I Bárta se na MS hodně chystal, je zkušený a podle mě by ani jemu desítka neměla uniknout," řekl Konečný.

Největší pozornost však bude na šampionátu bezpochyby směřovat z silničnímu závodu mužů s hromadným startem a Konečný by se vůbec nezlobil, kdyby si jeho svěřenci počínali stejně jako před Poláci, kteří zásluhou Kwiatkovského získali senzační zlato. "Když se něco nestane, tak lídrem bude Štybar. Je to trať na něj, naposled na závodech v Anglii ukazoval skvělou formu. Ještě to budeme dolaďovat na místě podle trati, ale měl být naší jedničkou. Dalšími lídry jsou Kreuziger s Vakočem. Toto trio by mělo z naší sestavy hrát v závodě prim a porvat se o co nejlepší výsledek. Pokud by došlo na spurt, má největší šance a zkušenosti Štybar," uvědomuje si letošní sílu české sedmičky reprezentační kouč.

Sám dosud drží české maximum na světových šampionátech, když v Lisabonu v roce 2001 projel cílem devátý. "Už by bylo na čase, aby mě někdo překonal. Ti tři, které jsem zmínil, na to určitě mají. Měli by hrát v závodě prim až do samého závěru a pak už je to trochu loterie i štěstí. Když ho budeme mít, klidně to může i cinknout," doufá Konečný.

TZ www.ceskysvazcyklistiky.cz

 

Rozpis závodů na MS v Richmondu