Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Na argentinském etapáku Tour de San Luis obhajuje Nairo Quintana, pojede i mistr světa Kwiatkovski

/AKTUALIZOVÁNO/ Po zimním spánku se začíná probouzet silniční cyklistika. Jedním z prvních etapových závodů je argentinský Tour de San Luis. Na startu by neměl chybět mistr světa Michal Kwiatkovski z Etixx-Quickstep a také obhájce loňského vítězství Kolumbijec Nairo Quintana z Movistaru.

16.01.2015 / 13:10

Nairo Quintana bude obhajovat loňský titul na TdSL

9. ročník Tour de San Luis čeká na cyklisty v Argentině. Závod začíná 19. ledna a končí 26. Na cyklisty je připraveno 6 náročných etap a jedna, 17,4 km dlouhá, časovka. Loňský ročník vyhrál kolumbijský vrchař Nairo Quintana. Také v letošním pokračování tohoto podniku se závodníci pořádně zapotí v kopcích. Tour de San Luis je rozdělena do sedmi etap, hned tři z nich mají náročný vrchařský charakter. V sedmi etapách odjedou cyklisté celkem 948,2 km.

Ve středozápadní provincii Argentiny budou zápolit o vítězství jezdci z šestadvaceti týmů. Z celků World Tour se na start postaví Movistar Team (za který pojedou bratři Quintanové a Igor Anton), dále AG2R La Mondiale (Carlos Betancur, Rinaldo Nocentini), Team Katusha (Daniel Moreno, Alexandr Kolobnev), Lampre Merida (Ariel Maximiliano Richeze, Filippo Pozzato), z týmu Cannondale - Garmin jsou zatím oznámeni dva cyklisté Američan Dombrowski a Kolumbijec Acevedo. Silnou sestavu má připravenou belgický Etixx - Quick Step (Mark Cavendish, Michal Kwiatkowski, Michal Golas, Fabio Sabatini). 


Z prokontinentálních celků jede například francouzský Europcar s Thomasem Voecklerem, americký UnitedHealthcare se Slovincem Brajkovičem nebo italský Nippo - Vini Fantini s Damianem Cunegem.
Svého zástupce bude mít na závodě i Česká republika, v barvách stáje Cycling Academy Team p/b Peter Sagan pojede Daniel Turek, který dříve jezdil za TJ Favorit Brno. 


Kolumbijský obhájce loňského titulu v Argentině Nairo Quintana se účastnil Tour de France 2013 a skončil druhý za Chrisem Froomem. Po vítězství na Giro d’Italia 2014 je pochopitelným cílem úspěch na Tour de France 2015. "Ale nechceme, aby byl Nairo v Argentině zbytečně pod tlakem, je jedním z aspirantů na vítězství. Je pořád mladý a musí se učit," řekl před Tour de San Luis manažer týmu Movistar Eusebio Unzúe a dodal: "Hlavním cílem je být v dobré formě na startu Tour de France.“ Proto je důležitý i předchozí program a závody. 


Potvrzené sestavy vybraných týmu na Tour de San Luis 2015:

Movistar Team

QUINTANA Nairo
ANTON Igor
MALORI Adriano
QUINTANA Dayer
SOLER Marc
SüTTERLIN Jasha

AG2R La Mondiale

BETANCUR Carlos
BONNAFOND Guillaume
GASTAUER Ben
HOULE Hugo
NOCENTINI Rinaldo
VUILLERMOZ Alexis

Team Katusha

PAOLINI Luca
KOCHETKOV Pavel
LOSADA Alberto
MORENO Daniel
KOZONTCHUK Dmitry
ZAKARIN Ilnur

Lampre – Merida

CATTANEO Mattia
MODOLO Sacha
NIEMIEC Przemyslaw
POZZATO Filippo
RICHEZE Ariel Maximiliano
PIBERNIK Luka

Team Cannondale – Garmin

DANIELSON Thomas
BROWN Nathan
DOMBROWSKI Joe
SKJERPING Kristoffer
KING Benjamin
KING Edward

Team Europcar

DUCHESNE Antoine
GENE Yohann
GUILLEMOIS Romain
JEANDESBOZ Fabrice
NAULEAU Bryan
VOECKLER Thomas

UnitedHealthcare

BRAJKOVIč Janez
CLARKE Jonathan
CANOLA Marco
REIJNEN Kiel
HANSON Ken
ALZATE Carlos Eduardo

Etixx - Quick Step

WIśNIOWSKI Łukasz
CAVENDISH Mark
VAN KEIRSBULCK Guillaume
KWIATKOWSKI Michal
GOłAś Michał
SABATINI Fabio

Nippo - Vini Fantini

STACCHIOTTI Riccardo
POZZO Mattia
GROSU Eduard Michael
BERLATO Giacomo
MARINI Nicolas
YAMAMOTO Genki

Cycling Academy Team p/b Peter Sagan

TUREK Daniel

MIGDAł Wojciech
BEAR Yoav
PIASKOWY Emanuel
ZILBERSTEIN Ido
MALOVEC Lubos


 

Zdroj fotografie: www.toursanluis.com