Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Erik Baška z AWT GreenWay vyhrál 3. etapu Tour de Berlín

V závoru Tour de Berlín se ve třetí etapě prosadil slovenský špurtér AWT GreenWay Erik Baška.

16.05.2015 / 7:59

Erik Baška na stupních vítězů

Závod Tour de Berlin začal těžkou čtvrteční okruhovou etapou (12x11km), kterou vyhrál český cyklistka Daniel Turek z týmu Cycling Academy Team. V pátek následovala dopolední časovka (21km) a odpolední etapa, která  byla opět okruhová (9x12km).

“První etapa se zkládala z technicky hodně náročného okruhu se třemi pavé sektory. V závodě se to projevilo i tak, že vzdalo 32 závodníků, což je na první den dost. My jsem přišli o dva nejmladší závodníky, což mě mrzelo, protože závod Okolo Berlína je pro loňské juniory výborná zkušenost. Závěr závodu pro nás nevyšel úplně nejlépe díky tomu, že nám před cílem odskočila skupinka, samotný sprint byl naopak výborný. Peloton do cíle přivedl Erik Baška. Ukázal tím, že v kategorii U23 je jedním z nejrychlejších," zhodnotil první etapu sportovní ředitel AWT GreenWay René Andrle.

"Druhý den nás čekala první individuální časovka v letošním roce, nevyšla úplně ideálně. Maximilian Schachmann byl hlavním favoritem závodu, avšak díky dvoum těžkým pádům v posledním měsíci jeho příprava pokulhávala, což se projevilo dnes 9.místem, kdy na vítězného Lammernika ztratil jednu minute. Vzhledem k Maxovým kvalitám je 9.místo zklamáním. Potěšil mě naopak Rayanne Bouhanni, který 28.místem potvrdil, že jeho loňská nadvláda v juniorech nebyla náhodná," doplnil Andrle.

"Po ranní časovce následovala odpolední etapa, která byla dost svázaná taktikou cílenou na celkové pořadí. Došlo k několika únikům, žádný všem neměl dlouhého trvání. Rozhodoval závěrečný sprint, kde svou rychlost ukázal Erik Baška a s přehledem si dojel pro vítězství. Erik ukázal, že si dokáže skvěle zajistit pozici pro závěrečný sprint i sám. V květnu dosáhl již druhého vítězství.” řekl sportovní ředitel AWT Greenway.

“Byl to dlouhý den. Pomohlo mi, že jsem v ranní časovce nejel naplno. A dnes jsem se cítil lépe než včera. Ve finiši mi pomohl Rayanne a následně jsem využil i “vláčky” ostatních, vzhledem k tomu, že my jsme jeli pouze 3. Dal jsem to na dlouhý sprint, začal jsem už 300m před cílem, bylo to buď anebo, ale vyšlo to.” řekl Erik Baška

Pořadí Tour de Berlín po 3. etapě

Zdroj fotografie: http://awt-greenway.cz