Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


El Pistolero jede na Giru dál, výbuch emocí si po spurtu užil Ulissi

Dlouhý přejezd jihovýchodním směrem Contadorovo zraněné rameno vydrželo a dál bude schované pod dresem maglia rosa. Euforii prožil po etapové výhře Diego Ulissi z Lampre – Merida.

15.05.2015 / 18:29

S vykloubeným ramenem pokračuje Contador na Giru

Dlouhý den v sedle s vykloubeným ramenem strávil Alberto Contador. Na závoďáky čekala nejdelší etapa měřící 264 kilometrů. Téměř klasikářská trasa zavedla jezdce z Grosseta až na východ od Říma. Brzy se pustila do úniku čtverka Marco Bandiera (Androni Giocattoli), Nicola Boem (Bardiani-CSF), Nikolay Mihaylov (CCC Sprandi) a Pier Paolo De Negri (Nippo-Vini Fantini). Vedoucí skupinka si vyjela až jedenáctiminutový náskok, ale dvacet kilometrů před cílem už vzala celodenní snaha za své. Peloton pohltil i posledního bojovníka Nikolaye Mihaylova a přes poslední stoupání se závod rychle blížil do cíle. Ze zadní části balíku se dopředu nachystala parta okolo El Pistolera, aby si pohlídala případné závěrečné útoky. Nikdo se však neutrhl a celé pole tak letělo ulicemi cílové obce Fiuggi pohromadě.

Po těžkém období slavil v afektu Diego Ulissi výhru

 

Po takřka sedmi a půl hodinách na cestě se mohl po spurtérském souboji svalit vyčerpáním a štěstím k zemi Diego Ulissi. Pětadvacetiletý Ital z domácího týmu Lampre – Merida slavil v týmovém klubku své historicky čtvrté etapové vítězství.  Ulissi byl navíc tento rok trestán za doping a vrátil se po ročním distancu k závodění až v dubnu.


Druhým mužem ve finiši byl Juan Jose Lobato z Movistaru, etapové pódium doplnil Simon Gerrans z Oriky.

Vedoucí španělský favorit i přes včerejší pád zvládl celou trať a se svěšenou levačkou tentokrát neodmítl na pódiu obléct dres pro lídra závodu. Větší zkouškou pro jeho rameno a lékařský tým bude zítřejší horská etapa.

Růžový trikot bude hájit tým Tinkoff – Saxo na dvou stoupáních druhé kategorie a prvním výjezdu letošního Gira na kopec první kategorie, na jezdce čeká Colle Mollela. Na prvních deseti příčkách celkové klasifikace se po dnešní etapě nic nezměnilo, čtvrtou příčku dál drží Roman  Kreuziger. Svého lídra Richieho Porteho doprovodil v hlavní skupině také Leopold König stejně jako Roman tři vteřiny za čtrnáctičlennou partou sprintujících. V pelotonu došlapal s Rigobertem Uránem i český mladík Petr Vakoč z Etixx - Quick Step.

Výsledky 7. etapy Giro d´Italia

#JménoTým
1ULISSI DiegoLampre - Merida
2LOBATO Juan JoséSpain
3GERRANS SimonOrica GreenEDGE
4BELLETTI ManuelSoutheast
5BATTAGLIN EnricoBardiani - CSF Pro Team
6COLBRELLI SonnyBardiani - CSF Pro Team
7FELLINE FabioTrek Factory Racing
8BOLE GregaSlovenia
9RéZA KévinFDJ
10LAGUTIN SergeyTeam Katusha

Průběžná celková klasifikace Giro d´Italia

#JménoTým
1CONTADOR AlbertoTinkoff - Saxo
2ARU FabioAstana Pro Team
3PORTE RichieTeam Sky
4KREUZIGER RomanCzech Republic
5CATALDO DarioAstana Pro Team
6CHAVES Johan EstebanOrica GreenEDGE
7VISCONTI GiovanniMovistar Team
8LANDA MikelAstana Pro Team
9FORMOLO DavideTeam Cannondale - Garmin
10AMADOR AndreyMovistar Team


SH

 

Zdroj fotografie: https://www.facebook.com/tinkoffsport, https://twitter.com/giroditalia