Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Contadorovo rameno drží. Etapu na Campitello Matese vyhrál Beňat Intxausti

Osmá etapa na Giru vedla přes pohoří Abruzzo a měla dva těžké kopce. Čekalo se zda Contador se svým ramenem přežije. El pistolero to zvládl. Etapu vyhrál jeho krajan Inxausti.

16.05.2015 / 16:54

Alberto Contador na startu osmé etapy

Podle očekávání roztrhal peloton už první kopec Forca D´Acero (1 530 m.n.m.). Peloton byl jeden moment rozdělen na dvě poloviny, ale nakonec se do úniku dostala asi desetičlenná skupina, ze které později odskočil Nizozemec Kruiswijk z Lotto-NL Jumbo a vybudoval si slibný náskok šesti minut. Za ním vyrazila stíhací skupina. Pellizotti, Betancour, Bongiorno, Danielson, Finetto, Intxausti, Niemiec, Reichenbach, Samoilov, Vandewalle a Zacharin. Z této skupiny pak ve sjezdu dotáhli Holanďana Vandewalle, Betancour. Na peloton měli uprchlíci stále výborných 8 minut ještě 36 km do cíle. Na zbylé uprchlíky měla trojice lehce přes minutu.

Aru, Porte a Contador...

To už začala před závěrečným stoupáním na čele pelotonu pracovat Astana. Stáhla náskok uprchlé trojici už na čtyři minuty, což byl impuls pro hrdinu etapy Kruisjwijka, který znovu nastoupil. To už byli cyklisti na cílovém kopci Campitello Matese. 4,6 km před cílem se začalo nastupovat, nejaktivnější byl Aru, ale zatím se jej všichni favorité udrželi, s Portem byl vepředu i Leopold König. Mezitím byl dojet Kruiswijk. Dotáhli ho Reichenbach s Inxaustim, za kterými vyrazil Landa z Astany, který byl velkým problémem pro Tinkoff-Saxo, protože ztrácel na Contadora jen něco přes minutu. Na samotném čele atakoval Beňat Inxausti z Movistaru, 3 km před cílem měl na Contadorovu skupinu 52 vteřin.

Vítěz 8. etapy Beňat Intxausti z Movistaru

Pak si to rozdali favoriti. Aru opět atakoval. Ale Contador, Porte i Uran se dokázali udržet, a tak se mezi hlavními nic neměnilo. Intxasti udržel náskok, vyhrál 18 vteřin před dalším Baskem Landou z Astany a Reichenbachem z IAM Cycling. Favoriti dojeli se ztrátou 35 vteřin. Alberto Contador ustrážil Maglia Rosu. Z českých superdomestiků byl tentokrát lepší König, který dojel 14., Roman Kreuziger dojel na 19. pozici.

Alberto Contador drží růžový dres

Výsledky 8. etapy Giro d´Italia

#JménoTým
1INTXAUSTI BeńatMovistar Team
2LANDA MikelAstana Pro Team
3REICHENBACH SebastienIAM Cycling
4ARU FabioAstana Pro Team
5CONTADOR AlbertoTinkoff - Saxo
6PORTE RichieTeam Sky
7URAN RigobertoColombia
8CATALDO DarioAstana Pro Team
9CUNEGO DamianoNippo - Vini Fantini
10CARUSO DamianoBMC Racing Team

Průběžná celková klasifikace Giro d´Italia

#JménoTým
1CONTADOR AlbertoTinkoff - Saxo
2ARU FabioAstana Pro Team
3PORTE RichieTeam Sky
4CATALDO DarioAstana Pro Team
5LANDA MikelAstana Pro Team
6KREUZIGER RomanCzech Republic
7VISCONTI GiovanniMovistar Team
8URAN RigobertoColombia
9CARUSO DamianoBMC Racing Team
10AMADOR AndreyMovistar Team

 

 

HR

Zdroj fotografie: http://www.gazzetta.it/Giroditalia/2015/en/?lang=en