Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Devátou etapu vyhrál zkušený domestik Astany Tiralongo. Urán zase ztratil

Před dnem volna čekala na cyklisty zvlněná etapa do San Giorio del Sannio. Vyhrál ji sedmatřicetiletý Tiralongo z Astany. Aru stáhl na Contadora vteřinu. Urán zase ztratil a na hlavní favority má už dvě minuty.

17.05.2015 / 17:06

Souboj titánů na Giru.

 

Očekávalo se, že by v etapě mohl uspět únik, což se potvrdilo. Ze skupinky uprchlíků nakonec odskočili dva. Pět kilometrů před metou měli Tiralongo z Astany a Slagter z Cannondale-Garmin na skupinku Ladna, Aru, Contador a Porte minutu a půl. Mezi nimi ještě byla trojice Herrada, Hesjedal a Kruijswijk. Urán z Etixxu se tentokrát s nejlepšími neudžel a ztrácel přes půl minuty. 4 km před cílem nastoupil Paolo Tiralongo Slagterovi. Mikel Landa jel skvělé tempo a zatím se ukazoval být nejlepším superdomestikem. Kreuziger ani König se v top skupině opět neudrželi. Landova práce přinesla favoritům minutu na Urána.

Devátá etapa se stala kořistí Astany. Sedmatřicetiletý Paolo Tiralongo si dojel pro čtvrté vítězství v kariéře. Za ním dojel včerejší hrdina Steven Kruiswijk z Team Lotto-NL Jumbo. Ve spurtu stíhací skupinky byl nejrychlejší Simon Geschke z Team Giant - Alpecin. Favority dovedl spurtem Aru, který zkoušel urvat Contadorovy dvě vteřiny, ale nepovedlo se mu to. Větší skupina i s Uránem dojela za skupinkou Maglia Rosy se ztrátou čtyřiceti vteřin. Mikel Landa už je celkově čtvrtý, Roman Kreuziger je na šesté místě. Zítra čeká na cyklisty zasloužený den volna.

 Paolo Tiralongo vyhrál devátou etapu Gira

Výsledky 9. etapy Giro d´Italia

#JménoTým
1TIRALONGO PaoloAstana Pro Team
2KRUIJSWIJK StevenTeam LottoNL-Jumbo
3GESCHKE SimonTeam Giant - Alpecin
4MOINARD AmaëlBMC Racing Team
5HERRADA JesúsMovistar Team
6BETANCUR CarlosAG2R La Mondiale
7SLAGTER Tom-JelteTeam Cannondale - Garmin
8ELISSONDE KennyFDJ
9HESJEDAL RyderTeam Cannondale - Garmin
10ARU FabioAstana Pro Team

Průběžná celková klasifikace Giro d´Italia

#JménoTým
1CONTADOR AlbertoTinkoff - Saxo
2ARU FabioAstana Pro Team
3PORTE RichieTeam Sky
4LANDA MikelAstana Pro Team
5CATALDO DarioAstana Pro Team
6KREUZIGER RomanCzech Republic
7VISCONTI GiovanniMovistar Team
8URAN RigobertoColombia
9CARUSO DamianoBMC Racing Team
10AMADOR AndreyMovistar Team

HR

Zdroj fotografie: http://www.gazzetta.it