Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Gilbert vyhrál 12. etapu Gira. Contador získal na své soky

V dalším pokračování italského Gira končila etapa cílovou rampou ve Vicenze. Pro vítězství si dojel klasikář Philippe Gilbert z BMC. Druhý skončil Alberto Contador a získal k dobru vteřinky na Aru, Urána, Porteho.

21.05.2015 / 17:59

Philippe Gilbert z BMC byl první ve Vicenze.

Ve 12. etapě z Imoly do Vicenzy čekalo na cyklisty 190 km, končilo se na kopci Monte Berico s průměrným stoupáním přes 7% a místy i 10%. Etapa tedy měla vyhovovat borcům z Ardenských klasik, což se potvrdilo. Pro vítězství si dojel belgický borec Philippe Gilbert z BMC, který v prudkém stoupání ujel skupince, ve které finišoval na druhém fleku Alberto Contador o 3 vteřiny za Belgičanem. Třetí dojel Ital Diego Ulissi z Lampre Merida. Šest vteřin ztratili Urán, Porte, Kreuziger, Landa, Visconti, Caruso a Formolo. Leopold König dovedl další skupinku s jedenácti vteřinami. Astana s Fabiem Aru přijela v ní a italský zlatý chlapec nyní ztrácí na El pistolera už 17 vteřin.

Albert Contador druhý ve Vicenze.

V etapě se dlouho čekalo na první únik. Ten přišel na 80 km, Appollonio, Barbin, Elissonde, Gretsch a Van der Lijke měli dvě minuty, ale peloton akci stáhnul. Pak to zkusil bezúšpěšně i belgický mladík Vervaeke z Lotto Soudal, ale i on byl polapen. 5km před cílem to zkusil zkušený Pellizotti s Estoncem Kangertem, měli dvacet vteřin, ale i oni neuspěli. Až přišel atak Phillipa Gilberta, který si dojel pro etapový vavřín. Stínem etapy v deštivém dni byla řada pádů. Jeden z favoritů etapy a letošní velký smolař Simon Gerrans z Orica GreenEdge se bohužel opět potkal s asfaltem. Petr Vakoč dojel na 83. místě se ztrátou 10:54.