Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Jakub Otruba vyhrál Regionem Orlicka a Pavel Bittner obhájil titul na MČR

Cyklisté Mapei Merida Kaňkovský mají za sebou úspěšné dny. Junioři opanovali díky celkovému vítězství Jakuba Otruby ve 30. ročníku závodu Regionem Orlicka. Mladší závodníci měli již dříve domácí šampionát. Mapei Merida Kaňkovský vybojoval tři cenné kovy.

07.08.2016 / 19:15

Jakub Otruba vyhrál závod Regionem Orlicka

Velmi kvalitně obsazený juniorská závod Regionem Orlicka, který v minulosti vyhráli třeba Petera Sagan nebo Leopold König, si od pátku do neděle ve čtyřech etapách podmanili cyklisté olomouckého juniorského týmu Mapei Merida Kaňkovský. V první etapě ještě zůstali svěřenci Jiřího Kaňkovské skryti v pelotonu, ale v sobotu to rozbalili naplno. "V první etapě jsme si hlídali, aby Jakub nechytil nějakou ztrátu, snažili jsme se eliminovat pády, což se podařilo. Věděli jsme, že Jakub bude v sobotu silný, což se potvrdilo," řekl trenér Mapei Merida Kaňkovský Jiří Kaňkovský.
Jakub Otruba se nejprve dostal do žlutého v časovce, ve které zvítězil o dvě vteřiny, aby v sobotní královské etapě vyhrál s výrazným náskokem 52 sekund. "Časovku jsme zvládli těsně, ale odpolední královskou etapu jsme měli najetou z minulých let a také jsme tady týden před startem trénovali. Přesně jsme věděli, kde Kuba nastoupí, kluci ho dovezli na druhou vrchařskou prémii v takovém tempu, aby z něj před tím nikdo nemohl nastoupit a pak do toho Kuba šel. Nahoře měl půl minuty, ve sjezdu to ještě zvedl na necelou minut," řekl k sobotním etapám Kaňkovský. Vypadalo to na jednoduché vítězství, ale bylo zaděláno na drama, protože zbytek týmu nestihl v sobotu kvůli chybě v komunikaci časový limit a Jakub Otruba tak musel hlídat žlutý dres sám. "Byly to nervy, ale pomohli nám Slováci, kterým jsme slíbili pomoci dostat Štočka na podium, což se taky povedlo, byl druhý a Otruba dres udržel," dodal Kaňkovský.

Motory Jakuba Otruby...aneb bez mančaftu jednotlivec není...

Olomoucký trenér si pochvaloval kvalitu závodu Regionem Orlicka. "Před startem jsem říkal, že sem pojedeme jen pro vítězství, ale když jsem viděl startovní listinu, tak jsem trochu zaváhal. 177 lidí ze 7 zemí, ten závod jde pořád nahoru. Proto si vítězství, které ještě bylo pro Jakuba Otrubu ztíženo v závěrečné etapě tím, že jel sám, beru jako vynikající úspěch. Navíc chci opravdu pochválit pořadatele závodu, protože to si nezadalo s nějakým mužským etapákem opravdu skvěle zajištěný závod po všech stránkách," chválil pořadatele závodu Jiří Kaňkovský. Jakub Otruba se nyní vydává na stáž do švýcarského střediska Aigle, ve kterém světová cyklistická federace UCI soustřeďuje nejlepší světové juniory. "Bohužel bylo kvůli teroristickým útoků zrušeno ME ve francouzském Nice, kde trať Jakubovi hodně seděla, ale nedá se samozřejmě nic dělat. Uvidíme, kam a zda bude ME přeloženo," doplňuje Jiří Kaňkovský.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY REGIONEM ORLICKA

 Na MČR kadetů a starších žáků získal Mapei Merida Kaňkovský tři medaile

Pavel Bittner získal letos titul v silničním závodě

V bojích o republikové medaile mezi silničáři kadety a staršími žáky odstartoval Mapei Merida Kaňkovský dobře, když v časovce kadetů získal stříbro Jakub Roháček, pátý byl David Klimek. Roháčkovi chybělo ke zlatu jen jeden a půl vteřiny, o které zaostal za vítězným Vackem. Ve starších žácích chtěl zlato Pavel Bittner, ale po defektu musel z časovskářského speciálu na klasické kolo a byl až jedenáctý. MMK však nezůstal bez medaile, bronz získal Aleš Hrdlička. "V časovkách byla dvě příjemná překvapení. Po defektu Pavla Bittnera skvěle zajel Aleš Hrdlička, který mě příjemně překvapili stejně jako Kuba Roháček v kadetech, který byl těsně druhý," chválil svěřence trenér Mapei Merida Kaňkovský Jiří Kaňkovský.

V silničním závodě pak Pavel Bittner přece jen získal zlato, když obhájil loňské zlato. "Věděli jsme, že je to postavené na míru Vackovi, který je výborný vrchař, cíl se změnil v posledních chvíli na kopec, proto jsme změnili taktiku a Pavel si prostě hlídal čelo a závěr zvládl odspurtovat," vysvětlil taktické manévry na MČR kadetů a starších žáků v Sedlčanech Jiří Kaňkovský. V kadetech byl sedmý Hník a desátý Roháček, Kmínek kvůli defektu ztratil naděje na lepší umístění. "Neměli jsme vrchaře, proto jsme to zkusili napálit od začátku, abychom favority trochu znervóznili, pak to ještě ovlivnil pád. Měli jsme v šestnácti lidech čtyři naše kluky, ale v posledním kole měl Kmínek defekt a už jsme do to nedokázali dotáhnout, ale i tak z toho byla dvě druhá místa v první desítce," řekl k závodu kadetů Kaňkovský.

Zdroj fotografie: www.facebook.com/mapeicyklokankovsky