Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Richie Porte novým lídrem Tour Down Under

Tasmánský rodák Richie Porte vyhrál třetí etapu Tour Down Under s cílem v Paracombe a vede TDU i celkově. V etapě byl druhý Power ze Sunwebu a třetí Simon Yates z Mitchelton Scott.

23.01.2020 / 5:42

 

 

Australan Richie Porte ujel v závěru etapy z Unley do Paracombe (131 km) a s pětivteřinovým náskokem v cíli a bonusem za vítězství v etapě se mu podařilo obléct okrový dres lídra závodu. Za Portem dojela skupinka osmi závodníků, kterou přivedli Robert Power se Simonem Yatesem, který nakonec nastoupil do třetí etapy po včerejším pádu. Kolega Yatese Daryl Impey také uvisel v druhé skupině a je druhý také celkově. Třetí je Power.

 

Porte v cíli v Paracombe

V desítce celkového pořadí jsou ještě George Bennett, Diego Ulissi, Simon Geschke, Rohan Dennis a Lucas Hamilton. Pád měli v etapě Jay Mc Carthy a Luis Leon Sánchez. Náš Josef Černý se v čelní skupině neudržel, dojel se ztrátou 1:49 na 57. místě.

 

TOP10 Paracombe

 

 A co říkal v cíli šťastný vítěz Richie Porte, který zopakoval svoje úspěchy v Paracombe z let 2015 a 2017? "Nejdřív musím poděkovat týmu, který se o mě perfektně staral celou etapu a připravil mi pozici. Na Paracombe jsem se cítil dobře, tak jsem to zkusil. Jsem rád, že jsem mohl zopakovat vítězství z let 2015 a 2017, je to skvělý pocit vést závod. Budu chtít dres lídra udržet, ale vím, že Daryl Impey umí udělat sekundy na bonusech, takže to bude boj, ale budu chtít dres udržet."

 

TOP 10 GC

 

VÝSLEDKY 3. ETAPY

Zdroj fotografie: https://tourdownunder.com.au/