Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Australan Rohan Dennis překonal rekord v hodinovce, ujel přes 52 kilometrů

52 491 metrů za pouhých 60 minut, to je rekordní výkon Rohana Dennise, kterým se ve Švýcarsku zapsal do historie cyklistiky.

09.02.2015 / 9:53

Dennis Rohan během svého rekordního souboje s časem

Dennis z BMC Racing Team překonal předchozí světový rekord rakouského cyklisty Matthiase Brändla, který od loňského října činil 51,852 km. Australský mladík tak může spokojeně vzpomínat na úvod letošního roku. Po celkovém vítězství na prvním závodě sezony klasifikace World Tour, Tour Down Under, si nyní připsal i tento populární a prestižní výkon.

“Jsem docela unavený, ale opravdu hrdý. Tým to pro mě připravil tak, že to bylo snadné. Od Tour Down Under jsem se nemusel vůbec stresovat, bylo to perfektní. Skoro to vypadalo snadně, ale samozřejmě to snadné nebylo,“ pravil spokojený rekordman.

Po překonání Brändlova rekordu měl ještě téměř minutu k dobru, Dennis tak bojoval o co nejlepší výsledek. “Bylo to hodně bolestivé. Abych byl upřímný, nemohl jsem si to moc užít,“ řekl k momentu, kdy překonal rekordní hodnotu a dodal: “Věděl jsem, že potřebuji zajet 208 okruhů. Když jsem to zvládl, věděl jsem, že udělám ještě dvě až dvě a půl kola.“


Čtyřiadvacetiletý Rohan Dennis má s dráhovou cyklistikou zkušenosti, má dva tituly mistra světa ve stíhacím závodu družstev a také stříbrnou medaili z olympijských her v Londýně.

Uspět v hodinovce přitom minulý týden zkoušel i Dennisův krajan Jack Boobridge, který vedl Tour Down Under po dvou etapách. Avšak na rekord Matthiase Brändla nestačil, za hodinu urazil 51,3 km.

Hodinové kroužení po dráze s cílem světového rekordu letos láká i cyklistické hvězdy velkého formátu. Na dráhu se chystá Bradley Wiggins, Tony Martin nebo například Fabian Cancellara.

Je tedy otázkou, jak dlouho Dennisův rekordní výkon vydrží nepřekonán.


SH

Zdroj fotografie: http://www.bmc-switzerland.com/