Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


První etapu v Kataru vyhrál ve spurtu Španěl Rojas

Další etapy v poušti čekají na profipeloton v Kataru. Čtrnáctý ročník otevřel spurterským vavřínem španělský cyklista z Movistaru José Joaquín Rojas, který předčil Tima Boonena i Arnauda Démara s Peterem Saganem, který byl čtvrtý.

08.02.2015 / 18:15

José Joaquín Rojas z Movistaru byl v 1. etapě nejrychlejší

První etapa na Kataru měřila 136 kilometrů a jelo se náročné tempo, které rozdělilo peloton. Do cíle spurtovalo z celkového počtu 141 cyklistů jen 51 nejrychlejších. V závěru zbytek pelotonu zlikvidoval téměř minutový náskok trojice Boom, Westra (oba Astana) a Breschel (Tinkoff-Saxo). V koncovce nechyběli ani Tim Boonen - čtyřnásobní vítěz závodu z Ettix - Quick Step a Peter Sagan (Tinkoff-Saxo), kteří byli v průběhy etapy v pádu.

V závěrečném dlouhém spurtu vypálil všem rybník zkušený španělský expres José Joaquín Rojas z Movistaru, který se dostal na první místo asi 300 metrů před cílem a už před sebe nikoho nepustil. Druhý skončil právě Boonen, třetí Francouz Démare z FDJ. Peter Sagan dojel na čtvrté pozici. Rojas vede i celkově před Boonenem a Démarem, čtvrý je loňský vítěz Niki Terpstra, Boonenův stájový kolega.

Mezi 51 cyklisty v závěrečném spurtu nebyla taková jména jako Marcel Kittel, Bradley Wiggins, Fillippo Pozzatto, a další, kteří ztrazili kolem 45 sekund. U dalších borců byly ztráty i větší.

 

Pořadí v 1. etapě z Dukhan - Sealine Beach

1. J. Rojas SPA Movistar Team 3:49:50
2. T. Boonen BEL Ettix - Quick Step +0
3. A. Démard FRA FDJ +0
4. P. Sagan SVK Tinkoff-Saxo +0
5. T. Bennett IRL Bora-Argon 18 +0
6. J. Stuyven BEL Trek Factory Racing +0
7. H. Haussler AUS IAM Cycling +0
8. A. Guardini ITA Astana Pro Team +0
9. A. Kristoff NOR Team Katusha +0
10. N. Bouhanni FRA Cofidis, Solution Crédits +0

 

Celkové pořadí Tour of Qatar po 1. etapě

 

HR

Zdroj fotografie: http://www.movistarteam.com/