Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Druhou etapu Kataru vyhrál Nor Kristoff, který je v celkovém pořadí o vteřinu před Boonenem

I ve druhé etapě Okolo Kataru se rozhodovalo ve spurtu menší skupinky. Nejrychlejší byl ze skupiny patnácti rychlíků Nor Kristoff z Katushy před Italem Guardinim a Belgičanem Van Avermaetem.

09.02.2015 / 17:44

 Nor A. Kristoff vyhrál 2. etapu Okolo Kataru

Další rovinatá etapa v poušti z Al Wakra - Al Khor Corniche měřila 194,5 kilometrů. Alexander Kristoff z ruské Katushy byl nejrychlejší v závěru etapy, kdy spurtovalo 15 lidí. Druhý byl Guardini z Astany a třetí Van Averamet z BMC Racing Team. Podruhé čtvrtý byl Slovák Peter Sagan z Tinkoff-Saxo a pátý Tim Boonen z Ettix - Quick Step, který je celkově druhý za Norem Kristoffem o pouhou jednu vteřinu.

Právě Boonen byl přitom v rámci etapy virtuálně ve zlatém trikotu, když si připsal bonusové vteřiny na rychlostních prémiích. Jeho stáji se podařilo opět rozdělit peloton velmi brzy na tři skupiny, i díky silnému vichru. Mimo čelo tak zůstali opět asi nejrychlejší spurter Kittel z Giant-Alpecin, vedoucí Rojas z Movistaru, favorit zítřejší časovky Wiggins a také Boom z Astany.

Z čela unikli Van Avermaet (BMC Racing Team) Matthew Hayman (Orica-GreenEdge), Michael Morkov (Tinkoff-Saxo) a Johan Van Zyl (MTN), kteří byli dostiženi 123 km před cílem. V závěru za to vzal Niki Terspstra z Ettixu, kterého se udrželo jen 15 borců, nejrychlejší byli ve spurtu Kristoff s Guardinim.

"Snažil jsem se zachytit nástup Terpstry s Guardinim, kteří za to vzali hodně brzy, takže to byl hodně dlouhý sprint. Asi 500 metrů před cílem jsem jel naplno, cítil jsem, že to mám pod kontrolou, ale Guardini je strašně rychlý borec, takže jsem si na čáře nebyl stoprocentně jistý. Ale vyšlo to, byla to těžká etapa, ale měl jsem dobré nohy. Musím poděkovat týmu, který mě šetřil a pomohl mi k vítězství, moc si ho cením, protože takhle brzy jsem dlouho nevyhrál. Větrné etapy mi nevadí, v Norsku pocházím od pobřeží, kde hodně fouká, takže mi to i vyhovovalo," řekl pro web Katushy norský cyklista.

 

Pořadí ve 2. etapě z Al Wakra - Al Khor Corniche 

1. A. Kristoff NOR Movistar Team 3:49:51
2. A. Guardini ITA Ettix - Quick Step +0
3. G. Van Avermaet BeL FDJ +0
4. P. Sagan SVK Tinkoff-Saxo +0
5. T. Boonen NIZ Bora-Argon 18 +0
6. H. Haussler AUS Trek Factory Racing +0
7. A. Blythe ANG IAM Cycling +0
8. M. Burghardt NEM Astana Pro Team +0
9. J. Stuyven BEL Team Katusha +0
10. I. Stannard ANG Cofidis, Solution Crédits +0

 

Výsledky Okolo Kataru po 2. etapě

 

HR

Zdroj fotografie: www.katusha.com