Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Vítězem Okolo Baskicka se stal Primož Roglič

Šestietapový závod Okolo Baskicka vyhrál celkově Primož Roglič. Poslední etapu pak vzal pro sebe Davidu Gaudu, který na stoupání Arrate dojel právě s Rogličem.

10.04.2021 / 17:55

Primož Roglič

Úvodní časovku Okolo Baskicka se dvěma stoupáními vyhrál Primož Rogič před Američanem Mc Nulty a dvěma svými stájovými kolegy Vingegaardem a Fossem. Pogačar ztratil na Rogliče 28 sekund.

Aranburu

Druhou etapu vyhrál z úniku domácí borec z Astany Alex Aranburu a třetí etapa s kopcem v závěru, což bylo pro Pogačara s Rogličem, kteří odjeli všem. Ve čtvrtém dějství pak únik přetavil v těsné vítězství nad Bilbaem Ion Izagirre.

Izagirre_Bilbao

Pátou etapu opět ovládl únik a v něm se krásně v závěru prosadila vlčí smečka Deceunick-Quick Step a hlavně náš Josef Černý, který dojel do cíle společně s Mikkelem Honorém, kterému nechal vítězství. Josef Černý s Honorém ujeli všem

Josef Černý 2. v 5. etapa Okolo Baskicka

Poslední, královská etapa měřila jen 111 km, ale měla těžká typicky baskická stoupání s rampami. Klíčový únik ale předvedla Astana, která ve sjezdu odpárala UAE a vzala sebou Rogliče s Tolhoekem a Oomenem.

Tam získal Primož klíčový náskok a ve stoupání na Karbelin už zůstal sám s Carthym a Gaudum. Mc Nulty neměl svůj den, přece jen není klasickým vrchařem, ale ani Pogačar už nedokázal ztrátu na Rogliče smazat. 20 km před cílem ztrácel na svého krajana 44 sekund, Mc Nulty měl 1:44.

Arrate

A šlo se do finále na závěrečné stoupání Arrate v Eibaru. 4,5 km těžké stoupání a pak ještě 2,5 km do cíle v Eibaru. Pogačar ale bojoval, 6 km před cílem stáhl náskok Rogliče na 30 sekund. Na čele ale nastouil Gaudu a nestačil Carthy. Po nástupu Gauduho šel náskok jeho a Rogliče na stíhací skupinu zase nad 40 sekund. Roglič pak nechal Gauduho vzít si etapu a v cíli se radovali oba.