Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Ovládne Sam Bennett Scheldeprijs?

Další jednorázový závod je v plánu v Belgii ve středu. Jede se klasika Scheldeprijs, která bývá šancí pro sprintery. Velkým favoritem je určitě Sam Bennett z Deceuninck - Quick Step.

06.04.2021 / 6:13

Scheldeprijs

 

Ve středu se na 194 kilometrech utkají rychlí borci pelotonu. Scheldeprijs se jede z Terneuzenu do Schotenu a nemá tak náročný profil jako ostatní hellingenové klasiky. Proto jako Kuurne-Brusel-Kuurne najdeme v sestavách borce s rychlou koncovkou.

Scheldeprijs - historie

 

Tradičně si na Scheldeprijs brousí zuby Deceunick - Quick Step, v minulosti jej vyhrál dvakrát Jakobsen, několikrát i Kittel. Loni však vyhrál tuto klasiku Caleb Ewan z Lotto Soudal.

 

Ewan_2020

 

DQT posílá do boje silnou dvojici Bennett a rozjížděč Morköv, která spolu letos už ovládla dvě etapy na UAE, dvě na Paříž-Nice, klasiku Brugge de Panne. Otázka je, jak moc se zničil na Gent-Wevelgemu, kde se vydal se všeho...

 

Sam Bennett

Kdo bude chtít překvapit DQT? Jsou tu Merlier, Viviani, Ackermann, Démare, Kristoff, Greipel, Degenkolb, Sarreau, Bol, Nizzolo, Coquard, Moschetti, Gibbons, Dupont, Barbier, Bouhanni, Bonifazio či Halvorsen.

Zdroj fotografie: www.scheldeprijs.be/nl/sp/elite-mannen