Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Vakoč se představí na Brabantském šípu

Ve středu 14. dubna startuje předkrm ardenských klasik. Brabantský šíp sice nepatří do série UCI World Tour, ale svůj věhlas si už získal. Loni zde vyhrál mistr světa Alaphilippe před Van der Poelem. V roce 2016 vyhrál závod Petr Vakoč.

10.04.2021 / 18:29

Brabantský šíp 2021

 

Na startu téměř 202 km dlouhého závodu, který je kombinací kostkových úseků a hellingenů, se objeví také jeden český borec.

 

Alpecin_Fenix_BP

 

Petr Vakoč se vrácí na svůj oblíbený závod, který vyhrál v roce 2016 a o rok později zde byl 2. Petr nakonec vynechal minulý týden Flandry, a i podle soupisky (bez MVDP) by měl jet Alpecin Fenix na něj.

 

Vakoč Brabantský šíp 2016

 

Kdo bude patřit mezi favority 61. ročníku belgické klasiky? Alaphilippe ani Van der Poel na startu nejsou, je tu ale Wout van Aert. Loni třetí Francouz Benoit Cosnefroy na startu také nechybí. Z DQT jsou v sestavě Lampaert a Senechal.

 

 

Z dalších favoritů jsou na startu Sonny Colbrelli vítěz Brabantského šípu z 2018 (s podporou Teunse, Poelsa a Mädera), DQT pojede zřejmě na duo Honoré - Devenyns, Trek má Stuyvena, Ineos mladé pušky Pidcocka s Hayterem s podporou Rowa, Swifta a Tao G. Harta.

 

Historie Brabantského šípu

 

Cofidis přijíždí s Laportem, Bora se Schellingem, UAE s Ulissim, FDJ s Maduasem, EF s Cortem, ISN s Biermansem a BikeExchange s Matthewsem. DSM předsaví mladé pušky Brennera, Leknessunda a Vermaerka. Direct Energie přijžídí s Turgisem, BB&B Hotels p/b KTM s Coquardem.

 

Trio_2020

 

Zdroj fotografie: www.debrabantsepijl.be