Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Nový ročník XCR Cupu startuje už 13. května

Populární silniční závody Specialized XCR Cup, které se konají na automobilovém Masarykově okruhu v Brně zahájí svůj nový ročník už velmi brzy – 13. května.

08.05.2015 / 18:33

Brněnský autodrom bude patřit cyklistům

Letos se konají dva závody, druhý díl se odehraje 10. 6. Závody jsou opět určené pro všechny možné kategorie a výkonnostní třídy. Na autodromu se pravidelně utkávají profesionální závodníci s dorostenci, amatéry a hobíky.

Stejně jako v letech minulých se o organizaci závodu starají brněnské cykloprodejny XCR Svorada Cycling Shop, Specialized Svorada Concept Store a nově otevřený Specialized Svorada Elite Shop. Jméno Jána Svorady je spojeno i se samotnými závody, protože náš historicky nejúspěšnější profesionální sprinter je velitelem trati a největší osobností pořadatelského týmu.

Jan Bárta

I letos se bude startovat v 18 hodin. Profil Masarykova okruhu je velmi náročný a selektivní. Nejrychleji zvládl jeden okruh Jan Bárta v posledním čtvrtém dějství loňského ročníku. Špičkový tempař a časovkář zajel jeden okruh v čase 6 minut a 49 vteřin. O překonání tohoto rekordu se můžou pokusit závodníci i letos.

Celkovým vítězem ročníku 2014 se stal biker Pavel Boudný z týmu Česká spořitelna Specialized. Mezi ženami zvítězila Irena Berková. V kategorii Hobby byl nejlepší Petr Šťastný, kategorii Masters 40 ovládl Petr Herman, v kategorii Masters 50 zvítězil Miroslav Peňáček a nejlepším juniorem byl vyhlášen talentovaný Michal Brázda nyní Mapei Merida Kaňkovský.

Před dvěma lety celkově zvítězil cyklokrosař Matěj Lasák a už podle zmíněných vítězů je jasné, že úroveň závodů je velmi vysoká. Kategorií je však tolik, že i cyklisté, kteří si netroufnou na naše reprezentanty, mají o co závodit.

Obvyklou délkou závodu je deset okruhů, každý z okruhů měří 5 403, 19 metru. Celková délka závodu jsou tedy 54 kilometry. Pro cyklisty, kteří si nevěří na takovou distanci, je připraven závod kategorie příchozích na 4 okruhy – 21,6 kilometru.

Startovné na jeden závod je 250 korun při platbě předem, 350 za platbu v týdnu před závodem a na místě. Startovné kategorie příchozích činí 100 korun. Pro přihlášení k závodu se registrujte zde:

REGISTRACE DO ZÁVODŮ

 

Brněnský autodrom Pavel Boudný Jaroslav Kulhavý Alois Kaňkovský Matěj Lasák
Zdroj fotografie: www.cyklozavody.cz Josef Vaishar