Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Tři dny v západních Flandrech: Bárta čtvrtý, Vakoč pomáhal vítězi

V náročném belgickém programu pokračovala česká dvojice Jan Bárta (Bora – Argon 18) a Petr Vakoč (Etixx – Quick Step). Po klasice Le Samyn závodníci zamířili na podnik Driedaagse van West-Vlaanderen - Tři dny v západních Flandrech.

09.03.2015 / 10:28

Jan Bárta byl v Belgii blízko medaili
Závod s časovkářským prologem a dvěma etapami podobnými klasice Le Samyn skvěle odstartoval Jan Bárta. Ve své silné časovce vybojoval hned pódiové umístění, když na sedmikilometrovém okruhu kolem Middelkerke skončil třetí za Vorobyevem z Katushy a Sergentem z Trek Factory Racing.

V další etapě se ale před trojici úspěšných v časovce dostal Yves Lampaert z Etixx – Quick Step. Ten přidal ke čtvrtému místu z prologu prvenství ve finiši v Harelbeke a Bártu odsunul z bronzové příčky. Na třetího Jesseho Sergenta měl však český závodník ztrátu pouze jednu vteřinu.

V závěrečné části třídenního závodu ale Bárta dojel zhruba uprostřed padesátičlenné skupiny ve shodném čase s vítězem Van Poppelem a tak už zůstal na čtvrté pozici. Nic se nezměnilo ani na pódiu a hned z několika trikotů se radoval mladý kolega Petra Vakoče Yves Lampaert. Získal dres pro celkového vítěze, vítěze bodovací soutěže i nejlepšího mladého jezdce. Petr Vakoč opět pracoval pro tým, v časovce získal pěkné 37. místo v konkurenci 183 cyklistů. V dalších etapách dojel 39. a 115.

Yves Lampaert v časovce zaostal pouze o osm vteřin
Přínos týmu nejen v poslední etapě ocenil pochopitelně i Yves Lampaert: „Po pětadvaceti kilometrech bylo vepředu sedm jezdců, ale my jsme závod velmi dobře kontrolovali, Iljo Keisse a Petr Vakoč tvrdě dřeli na čele. Zkoušeli jsme připravit sprint pro Gianniho Meersmana, ale byl pátý, což je dobré, po celodenním bránění mého vedení. Tým pracoval opravdu dobře a jsem hrdý, že jsem mohl dokončit jejich práci. Chci týmu poděkovat za podporu,“ chválil vítěz Tří dnů v západních Flandrách.