Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Češi na Giro d’Italia, díl třetí: Petr Vakoč

Splnění snu a velká odměna. Ve dvaadvaceti letech přesvědčil Petr Vakoč šéfy týmu Etixx – Quick Step o svých kvalitách a bude třetím Čechem, který se vydá na letošní Giro.

08.05.2015 / 6:50

Vzhůru do boje. Petr Vakoč jede poprvé na GiroZatímco Roman Kreuziger vyrazí už na svou dvanáctou Grand Tour a Leopold König na třetí, pro talenta Petra Vakoče bude Giro d’Italia úplnou premiérou v nejprestižnější sérii závodů.

Rodák z Prahy poctivě pracoval pro lídry Etixxu a jeho výkony byly už na začátku sezony odměněny. Brzy bude prožívat luxusní atmosféru největšího italského závodu a pomáhat k úspěchu týmovým kolegům a to hlavně Rigobertu Uránovi.

Petr má za sebou od začátku sezony 30 závodních dní, ve kterých absolvoval 5019 kilometrů. Za své výkony slyšel český talent slova chvály ze všech stran, kolegové jej uznali po wattových rekordech na Volta ao Algarve, respekt si získal i u Zdeňka Štybara. “Vakoč, ten když má svůj den, tak je taky neuvěřitelnej. Občas si říkám, že to není možný, že takhle mladej kluk má takovou sílu a je schopný takhle jet. Opravdu od něj můžeme čekat velkou budoucnost,“ prohlásil “Štyby“, trojnásobný mistr světa v cyklokrosu a jedna z hvězd Etixxu.

Petr Vakoč v dresu belgického týmu Etixx - Quick Step

Služby mladého jezdce využil i Michal Kwiatkowski a na závodě Kolem Baskicka vyjel celkově druhé místo. Dobrou práci odvedl Vakoč pro úřadujícího mistra světa i na ardenské klasice Amstel Gold Race.

Giro d’Italia však bude pro tým Etixx – Quick Step hlavně o spolupráci s kolumbijským lídrem Rigobertem Uránem. Od růžového dresu Maglia Rosa dělila Riga v letech 2013 a 2014 vždy jen jedna příčka. Na konci loňského Gira se radoval jeho krajan Nairo Quintana, rok před ním Vincenzo Nibali. I když řada cyklistických nadšenců nepřipouští, že by do souboje o titul na letošním Giru promluvil někdo jiný než Contador a Porte, tým Etixx – Quick Step chce svého muže dostat až k prvenství. “Cílem je vyhrát. My myslíme nejvýš. Loni skončil Rigoberto druhý a letos má náš tým zase víc zkušeností. Před rokem celý tým zažil na Giru tak trochu premiéru. Tehdy to totiž bylo vůbec poprvé, kdy náš tým, který je víceméně klasikářský, usiloval i o celkové vítězství na Grand Tour,“ řekl Petr Vakoč v rozhovoru pro idnes.cz.  “Jsem si jistý, že loňský rok může Rigoberto minimálně zopakovat a že má i velkou šanci vyhrát. Bude mít kolem sebe silný tým a já jsem rád, že se mohu stát jeho součástí,“ je přesvědčen závodník, který se loni ukázal krásným vítězným únikem na Tour de Pologne.Cyklistický svátek Giro d’Italia už talentovaný a univerzální jezdec netrpělivě vyhlíží: “Už jsem v Itálii, do startu zbývají dva dny, ale pořád tomu nemohu uvěřit. Díky dobrým výkonům v jarní části sezony jsem se dostal do nominace na Giro d’Italia. V příštích třech týdnech budu pomáhat našemu lídrovi Rigobertovi Uranovi v boji o celkové vítězství! Je to můj první třítýdenní závod. Vím, že to bude to neskutečně náročné, ale hrozně se těším,“ vyznal se ve čtvrtek na svém facebooku.

Prezentace sestavy týmu Etixx - Quick Step pro Giro d'Italia 2015 i s Petrem Vakočem

SH

Zdroj fotografie: www.etixx-quickstep.com