Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Liga expertů - osobnosti tipují s námi

Chcete si užít letošní závody Grand Tour o něco víc? S Tour de Fantasy si můžete na Giro d´Italia zahrát proti aktivním cyklistům, trenérům či cyklistickým funkcionářům. Třeba proti Petru Vakočovi.

06.05.2015 / 7:52

 

9.5. vypukne italské GIRO

Zahrajte si proti borci, který Giro sám pojede. Ano, Petr Vakoč z Etixx - Quick Step si vytvořil svůj tým a sám bude bojovat na jedné ze slavných Grand Tour. Petrovi tak můžete fandit a sledovat, jak si vede jeho tým. Kromě Petra Vakoče bude v Lize expertů hrát bývalý dlouholetý profík František Raboň, dále mladý cyklista CCC Sprandi Polkowice Josef Černý, bývalý reprezentant na horských kolech a manažer stáje Česká Spořitelna Accolade Radim Kořínek, předseda organizačního výboru Czech Cycling Tour, Závodu míru U23 a dalších závodů Jaroslav Vašíček a koordinátorka týmu AWT GreenWay Natálie Harrisová.

PETR VAKOČ

Rodák z Prahy začínal v deseti letech v malém oddílu MKV sport. V roce 2006 přestoupil do Dukly Praha. V roce 2010 část sezony strávil v UCI centru ve Švýcarsku. Následující rok, první v kategorii U23, již ve švýcarském týmu strávil téměř celý. V roce 2012 závodil ve francouzském týmu CC Etupes. Od roku 2014 je tedy členem OPQS. Petr byl 2. na Mistrovství Evropy U23 konaném v Olomouci v roce 2013, 3. na Závodě míru juniorů z roku 2010, mistr ČR  časovky a 15 . na  mistrovství světa v roce 2011. V loňské sezóně zazářil sólo únikem ve 2. etapě na Tour de Pologne z Toruně do Varšavy, kde senzačně zvítězil a čtyři etapy jezdil ve žlutém trikotu. Celkově skončil na Tour de Pologně na 10. místě. Vybojoval dvě stříbra na MČR v časovce a individuálním závodě. Na MS ve Španělsku pak byl nejlepší z našich na 29. místě a na stejné pozici byl i v časovce. Letos si svými výborným výkony na etapácích v Katalásnku, Baskicku a ardenských klasikách řekl o nominaci Etixxu na slavné Giro.

 

FRANTIŠEK RABOŇ

Svoji kariéru v silniční cyklistice zahájil v týmu T-Mobile v roce 2006, jeho klíčovým přestupem se stal rok 2008, kdy začal jezdit jako 'domestik' za závodní tým HTC. Po 4 letech se mu naskytla příležitost získat angažmá v dalším top závodním týmu a to Omega Pharma Quick Step, jejichž barvy hájil 2 roky. V roce 2013 se stal členem týmu Specialized Racing, kde bude po boku Jaroslava Kulhavého a Christophera Sausera závodit v MTB XC Marathon kategorii. Ve světovém profesionálním pelotonu je řada starších cyklistů než František Raboň, ten přesto letos oficiálně v jedenatřiceti letech ukončil svoji kariéru profesionálního cyklisty. Založil vlastní firmu Raboň Cycling, která v Česku zastupuje firmu Supacaz vyrábějící cyklistické omotávky, spolupracuje formou ambassadorství se Specialized, testuje dresy značky Kalaš a propaguje hodinky Prim

JOSEF ČERNÝ

Je rodákem z Ostravy, v květnu mu bude 22 let. Jezdí třetím rokem za polskou prokontinentální stáj CCC Sprandi Polkowice. V profipelotonu na sebe výrazněji upozornil v roce 2013, kdy byl v závodu Okolo Trentina dvakrát druhý a v několika etapách jel v trikotu vedoucího závodníka, přestože jel v závodu například Bradley Wiggins. Je dvojnásobným mistrem republiky v časovce v kategorii U23. Loni byl na Závodu míru celkově 18. a byl druhý nejlepší vrchař závodu. Vyhrál také klasiku Visegrádské čtyřky z Frýdku-Místku do Brna. Zbytek sezóny 2014 musel vynechat kvůli mononukleóze

RADIM KOŘÍNEK

Radim Kořínek je bývalý český závodník na horském kole (disciplína cross country). Na olympiádě v Sydney startoval i v silničním závodě jednotlivců. Je historicky jedním z nejúspěšnějších českých bikerů. Začínal v Sigmě Olomouc (silnice a cyklokros), poté přešel do střediska mládeže v Uničově, pak závodil za týmy Olpran Plzeň (1992-1994), Česká spořitelna MTB Team (1994-2002 a 2004-2005), Olpran - Dominator (2003) a Maxidek Cannondale (2006-2007). Je dvojnásobným účastníkem Olympijských her. Je pětinásobným mistrem České republiky (2× DH, 1× XCO, 1× XCM a 1× štafeta). Jeho nejlepším umístěním v závodech Světového poháru bylo dvakrát 15. místo, v celkovém pořadí Světového poháru 1998 byl patnáctý. Se závodní kariérou se oficiálně rozloučil v Oderské Mlýnici 29. září 2007. V současnosti provozuje vlastní cyklistický obchod (Bikomatic - SPECIALIZED CONCEPT STORE v Ostravě) a je manažerem bikového týmu Česká Spořitelna Accolade.

JAROSLAV VAŠÍČEK

Stojí za ním desítky výborně zorganizovaných cyklistických závodů. Záruka kvalitní a profesionální organizace závodů s inovativním pohledem na cyklistiku. Spolu s Jánem Svoradou organizují letos Závod Míru U23, který se dostal do nejvyšší kategorie Nation´s Cupu. V sprnu pak Vašíček řídí vrchol tuzemské cyklistiky Czech Cycling Tour 2015 letos prvně v rámci Europe Tour UCI 2.1, kterého by se měly zúčastnit stáje Etixx Quick Step a Team Sky. V červnu závod kategorie UCI 2.2 Krajem vína O pohár hejtmana Jihomoravského kraje a v červenci bude Malé Czech Cycling Tour pro ženy a mládež.

NATALIE HARRISOVÁ

Koordinátorka AWT GreenWay Natalie Harrisová. K cyklistice přešla z bankovnictví, odkud ji z Patria Finance přetáhl jeden z majitelů Etixxu - Quick Step Zdeněk Bakala. Ve farmářském týmu Etixxu má Natalie Harrisová na startosti všechny věci nutné k tomu, aby cyklisti a trenéři mohli myslet jen na závody a výkony. Zařizuje hotely, dopravu, komuikaci s UCI, organizátory závodů, s lékařskými týmy, veškerá placení a další nezbytné úkony.

Zdroj fotografie: http://www.gazzetta.it