Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Ineos vládl Katalánsku. Na podiu skončili Adam Yates, Porte a Thomas

Britský tým Ineos Grenadiers ovládl celkové pořadí závodu Okolo Katalánska. Vyhrál Adam Yates, druhý byl Richie Porte a třetí Geraint Thomas. Poslední etapu v Barceloně vyhrál po úniku Thomas de Gendt.

28.03.2021 / 14:12

Three Grenadiers

 

Adam Yates položil základ k vítězství ve velmi dobré časovce, kde za vítězným, oddílovým kolegou Dennisem skončil 7. se ztrátou 35 sekund. Formu pak potvrdil ve dvou horských etapách, ve kterých získal rozhodující náskok, který v závěrečných etapách s kolegy Portem a Thomase udrželi. Tasmánský rodák Porte byl druhý a Welšan Thomas třetí.

 

TOP10_GC_Final

 

První etapu závodu vyhrál překvapivě mladý Dán Kron z Lotto Soudal, který vyhrál spurt úniku 4 borců. Ve třetí etapě kraloval Yates, ve čtvrté Kolumbijec Chaves. V závodě se dařilo únikům, v 5. etapě ho dotáhl do konce Němec Kämna z Bory.

 

Peter and Alejandro

 

V etapě číslo šest se pak radoval Peter Sagan ve spurterském dojezdu do Mataró. A v poslední etapě v Barceloně uspěl únikem Thomas de Gendt z Lotto Soudal.

 

TOP10_etapa 7

 

 

Zdroj fotografie: www.voltacatalunya.cat