Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Větrnou ruletu na Gent - Wevelgem vyhrál Wout van Aert

Očekávalo se, že vítr rozhodne těžkou klasiku Gent - Wevelgem. 11 bergů a 3 kostkové úseky na 254 km. Do cíle opravdu dojela menší skupinka. V ní měl tým Jumbo Visma dva závodníky a velký favorit Wout van Aert konečně vyhrál domácí klasiku. Za ním skončili Italové Nizzolo a Trentin.

28.03.2021 / 16:02

Mapa_GWV_Profil

 

Čekalo se, že "Terezíny" bude organizovat Deceuninck - Quick Step, ale belgická stáj měla v čelní skupině jen svého spurtera Bennetta. Lampaert, Štybar, Ballerini a další zůstali překvapeni ve druhé skupině. Oddělit peloton se povedlo týmu BikeExchange, který měl na začátku v této skupině 4 lidi, včetně Matthewse.

Na čele byla skupina ve složení Sam Bennett (Deceuninck-QuickStep), Danny van Poppel (Intermarché-Wanty-Gobert), Wout van Aert (Jumbo-Visma), Nathan Van Hooydonck (Jumbo-Visma), Sonny Colbrelli (Bahrain-Victorious), Michael Matthews (Team BikeExchange), Giacomo Nizzolo (Qhubeka-Assos), Matteo Trentin (UAE Team Emirates), Stefan Küng (Groupama-FDJ) 20 km před cílem měla skupina 50 sekund na hlavní skupinu, ve které byl i Zdeněk Štybar.

 

 

Čekalo se, jestli se Bennett udrží na Kemmelbergu. Irský vlk sice chytil menší díru, ale dolepil to ještě na konci stoupání, byť to rozdýchávala ještě dlouho...

 

15 km před cílem Jumbo Visma zkusilo atak, Nathan Van Hooydonck zkusil odjet, což zachytil Küng a na poslední chvíli nakonec i Matthews, ale bylo to osudné pro Bennetta s van Poppelem. Do cíle tak pokračovala už jen sedmička.

 

Sam Bennett odpadá na GWV

 

 

V závěru to Jumbo Visma zvládlo. Van Aert vyhrál spurt s přehledem před Nizzolem a Trentinem.

 

Zdroj fotografie: www.gent-wevelgem.be