Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V neděli těžká klasika Gent - Wevelgem

Další belgická klasika je na pořadu v neděli, borce čeká 254 km. Na startu nakonec jen Van Aert, ale další jména jako Stuyven, Van Avermaet, Démare či Kristoff. Jede i v pátek 5. na E3 Zdeněk Štybar. Kvůli pozitivním nálezu na covid-19 nejede celý Trek Segafredo a tedy Mads Pedersen neobhájí.

25.03.2021 / 6:41

GWV 2021

 

Před necelými 6 měsíci, 11. října 2020, se Mads Pedersen (Trek-Segafredo) mohl radovat z výjimečného podzimního výsledku, když vyhrál loňský Gent-Wevelgem. Letos se měl s podporou Stuyvena a Theunse bude snažit o druhé vítězství v řadě. Dnes v noci ale Trek oznámil, že kvůli pozitivnímu nálezu na covid19 se účastnit závodu nebude.

 

TREK nejede...

 

V týmu UAE Team Emirates spojíTrentin síly se silným "medvědem" a bývalým vítězem Kristoffem (2019).

Mapa_GWV

 

Deceuninck - Quick-Step posílá na start také kombinaci rychlých a klasikářů. S Lampaertem, Bennettem, Ballerinim a Štybarem. Za Lotto Soudal nastoupí Gilbert a bývalý vítěz Degenkolb (2014).

 

GWV2020

 

Dalšího bývalého vítěze najdete v týmu AG2R Citroën - Van Avermaeta (2017), který bude na startu se svým týmovým kolegou Oliverem Naesenem.

 

Mapa_GWV_Profil

Duel WVA vs. MVDP se nakonec asi konat nebude. Wout van Aert jede, ale Mathieu van Der Poel ne, Alpecin-Fenix posílá do boje duo Philipsen-Merlier.

 

Palmares_GWV

 

V Izraeli Start-Up Nation pojedou Vanmarcke, Greipel a Biermans a rychlí borci Laporte a Drucker za Cofidis. V dalším francouzském WorldTeam Groupama-FDJ se spoléhají na Démara, zatímco Bahrain-Victorious staví dvojici Colbrelli-Haussler.

Intermarché - Wanty - Gobert počítá s Aimé De Gendtem a Loïcem Vliegenem. Ineos zatím nepotvrdil Pidcocka, chybět by neměl Van Baarle. Bora, která nemohla kvůli covidem nakaženému Wallsovi jet E3, má v sestavě Politta s Ackermannem.

 

 

V týmu Qhubeka-Assos sázejí na duo  Claeys-Nizzolo a v záloze je klasikář Gögl. Klasikáři jsou též v sestavě EF Education - Nippo, kde se Bettiol, vítěz Flander v roce 2019, spojí s Keukeleirem a Rutschem.

 

Zdroj fotografie: www.gent-wevelgem.be