Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Zkrácená verze BinckBank Tour startuje v Nizozemí v úterý

Od úterý do soboty se pojede tradiční nizozemský etapák BinckBank Tour. Borce čekají větrné etapy s krátkými a strmými kopci, a taky časovka. V dresu Deceuninck - Quick Step jede i náš Zdeněk Štybar.

26.09.2020 / 17:26

BBT_logo 2020

 

 

BinckBank Tour 2020 začíná spurterskou etapou na 132 km, ve středu se jede rovinatá 11 km spíš krátká než dlouhá časovka. Následuje další etapa spíše pro spurtery, a pátek a sobota bude pro klasikáře, kteří se porvou i o celkové vítězství.

Loni vyhrál BBT Laurens de Plus, čerstvá posila Ineosu před Oliverem Naesenem a Timem Wellensem. Domácí tým Jumbo Visma pojede zřejmě na Mike Teunissena, Lotto Jumbo má Philippa Gilberta  zotaveného z pádu na Tour de France, za AG2R pojede Oliver Naesen.

 

DQS BBT 2020

 

V dresu Decenuninck - Quick Step jede i náš Zdeněk Štybar, který vyhrál závod v roce 2013 ještě jako Eneco Tour. Pomáhat by mu měli hlavně Sénéchal, vítěz Okolo Slovenska Steimle, spurty by měl obstarávat Archbold. Na celkové pojede i vynikající časovkář Yves Lampaert.

 

MVDP 

 

Další domácí hvězdou v pelotonu bude Mathieu van der Poel, kterého budou podporovat belgičtí mistři z posledních dvou let Merlier a van Bondt. Ve spurtech se budou prát v dresu Bory Pascal Ackermann. Pak jsou tu ještě Nizzolo, Mads Pedersen, Philipsen, Walscheid či Groves.

V časovce by se měli utkat bronzový z Imoly Stefan Küng, Lampaert, Sören Kragh Andersen z Team Sunweb, Australani z MS Durbridge a Edmondssson a třeba Ryan Mullen z Treku.  

Z dalších zajímavých jezdců jsou ve startovce Tespstra v Direct Energie, vanMarcke v EF, Colbrelli, Cavendish a Garcia Cortina v Bahrainu, Doull a Lawless v Ineosu, Meurisse a D. van Popples v Circus Wanty-Gobert, Dainese a Eekhoff v Sunwebu, Moschetti v Treku, E.B. Hagen v NTT a Roelandts v Movistaru.

Zdroj fotografie: www.binckbanktour.com/2020/nl/