Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Mistrem světa se v Imole stal Julian Alaphilippe

Mistrovství světa v italské Imole vyhrál Francouz Julian Alaphilippe, který nastoupil v posledním kopci a deset sekund náskoku udržel do cíle. Druhý byl Wout van Aert a třetí Marc Hirschi.

27.09.2020 / 16:27

Alaphilippe mistrem světa v Imole

 

V Imole se po 230 km začalo bojovat naplno. První atak předvedl Tadej Pogačar, získal až 25 sekund, ale velké týmy si ho pohlídali. Ale byla to totální selekce, v pelotonu už zůstalo jen asi 30 lidí.

 

Tadej Pogačar

 

V poslední kopci Cima Gallisterna se ale rozhodlo. Poslední nástup v závěru stoupání předvedl Julian Alaphilippe a reagovat dokázali jen van Aert, Kwiatkowski, Roglič, Hirschi a Fuglsang. Ale nechali Francouzovi 10 sekud a ty už si Lolou pohlídal do cíle. Ve spurtu pronásledovateů vyhrál van Aert, třetí o galusku Hirschi před Kwiatkowskim.

 

TOP 10 Imola

 

Po třiadvaceti letech tak vyhrál na MS Francouz. "Děkuji všem kolegům, kteří odvedli díl práce. Byl to cíl v mojí kariéře, ale dlouho mi trvalo, než jsem se dostal na podium. Je to prostě snový den. Děkuji týmovým kolegům, fanouškům a Thomasi Voecklerovi, který ze mě udělal lídra týmu. A taky mojí rodině," řekl po závodě Julian Alaphilippe.

 

Nástup Alaphilippa

 

Závod dokončilo jen 88 závodníků, naši Hirt 59., Otruba 64., Ťoupalík 71., nedojel jen Josef Černý.

Výsledky MS IMOLA 2020

 

Podium Imola 2020

 

Zdroj fotografie: www.uci.org/