Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Zdeněk Štybar a Josef Černý se od pondělí budou rvát na BinckBank Tour v Nizozemí

Sedmi etapový závod se koná po patnácté v historii. Kromě Štybara bude na startu i Josef Černý. Štyby závod v historii už jednou vyhrál, z historických vítězů jedou i Lars Boom a Tim Wellens. Loni jej vyhrál Matej Mohorič, který ale na startu nebude.

10.08.2019 / 8:02

BBTOUR 2019

 

Závod, který se bude konat ve dnech 12. – 18. srpna, poskytne v první polovině spoustu příležitostí sprinterům. Pak se karta obrátí pro muže na celkové pořadí, kteří budou čelit docela těžkému testu na trase kolem Houffalize (4. etapa), kde je čeká sice krátkých (96 kilometrů) ale vyplněné devíti tvrdými stoupáními. V konečném výsledku pak bude rozhodne 8,4 km dlouhá individuální časovka (6. etapa) a potom poslední etapa kolem Geraardsbergenu, která bude zahrnovat několik výstupů legendárních kopců Muur-Kapelmuur a Bosberg.

DQS_BBT 2019

 

Ze spurterů bude mezi favority jistě domácí Dylan Groeneweggen z Lotto Visma, dále budou bojovat o vavříny belgičtí borci Jasper Philipsen, Timothy Dupont, Edward Theuns a  Baptiste Planckaert. Z další borců budou určitě zasahovat do závěrů Sam Bennett (Bora-Hansgrohe), Arnaud Démare (Groupama-FDJ), Christopher Lawless (Team Ineos), Phil Bauhaus (Bahrain-Merida), Alvaro Hodeg (Deceuninck-Quick Step). 

 

Z favoritů na celkové pořadí bude o titul bojovat kromě Štybyho v DQS také Jungels s výbornou časovkou a zkušený Philippe Gilbert. Jede i vítěz 2015 a 2016 Tim Wellens, který prokazoval výbornou fazónu na Tour de France. V týmu CCC pojede Josef Černý na Grega van Avermaeta, který byl loni šestý. Lotto Visma má Mike Teunissena, Team Ineos Dylana van Baarleho, Sunweb Bakelantse a Sörena Kragh-Andersena, Bora by mohla sázet na Pöstlbergra či Daniela Osse. Silný bude EF s Bettiolem a Sepem VanMarckem. A nesmíme zapomenout na Olivera Naesena z AG2R.

 

Zdroj fotografie: www.binckbanktour.com