Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Závod míru 2015 pro cyklisty U23 povýšil do Nations Cupu

Jen dva roky stačilo k tomu, aby se obnovený Závod míru dostal na nejvyšších pater kalendáře Mezinárodní cyklistické unie (UCI) pro jezdce kategorie U23. V kalendáři 2015 je Závod míru ve vybrané kategorii Nations Cup, což je pro mladé jezdce top kvalita.

11.01.2015 / 19:03

Závod míru 2014

Spolu se Závodem míru jsou v této kategorii již jen čtyři závody, dva jednorázové podniky a dva další etapové. S trochou nadsázky lze říci, že Liga mistrů v silniční cyklistice zavítá do Jeseníků.

Stane se tak 29. - 31. května kdy na mladé cyklistky čekají tři etapy. Velkým příslibem atraktivní podívané v Jeseníkách je i fakt, že nejlepší mladí cyklisté jednotlivých zemí zde získávají body do kvalifikace na mistrovství světa a směřují tím do největších profesionálních cyklistických týmů světa.

Na Závodě míru U23 budou startovat výhradně reprezentační týmy a o účast již projevilo zájem vyslat své jezdce na start 60 národních federací. Organizátoři závodu ze společnosti TTV Sport Group s.r.o. již rozhodli, že z nich vyberou 22 týmů, které do závodu pustí.

"Hlavně je to ocenění práce organizačního týmu, který za dva roky pevně tento závod usadil v kalendáři UCI. Nyní je to další posun výše a již loni jsme měli mnohem více žadatelů o start, než jsme mohli přijmout. A nyní jsme očekávali zájem ještě vyšší a to se již potvrdilo. Je jisté, že do Jeseníků přijede opravdu to nejlepší z celého světa, co v této kategorii závodí," řekl ředitel Závodu míru Ján Svorada.

První etapa 29. května odstartuje v Jeseníku a po 122 kilometrech bude dojezd v Rýmařově. Zcela jistě velice zajímavá bude druhá etapa, která startuje v polských Glucholazech. měří sice jen 92 kilometrů, ale její cíl je na nejvýše položené silnici v České republice na 1492 m vysokém Pradědu a letošní dojezd zahrabniční účastníci pojmenovali české Mont Ventoux. Nejdelší je třetí etapa, která má start i cíl v Jeseníku a měří 160 kilometrů.

Program Závodu míru U23 - Nations Cup:

29. května: 1. etapa: Jeseník - Rýmařov (122 km)

30. května: 2. etapa: Glucholazy - Praděd (92 km)

31. května: 3. etapa: Jeseník - Jeseník (160 km).

Zdroj fotografie: http://www.ttvsportgroup.cz/zavody/zavod-miru-u23