Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Závod Kolem Lombardie v neděli završí sérii World Tour

První říjnový víkend se jezdí poslední klasika z velké pětky, závod Kolem Lombardie - Il Lombarida. Celkové vítězství v žebříčku UCI má stejně jako loni jisté Španěl Valverde. Kdo vyhraje asi nejvíce horskou klasiku sezóny?

03.10.2015 / 7:59

Profil závodu Kolem Lombardie

Letos se jede 109. ročník závodu a bude možná ještě těžší svým profilem jako koni. Opět se jede z Bergama do Coma, trať měří 245 kilometrů a na cyklisty čeká celkem šest stoupání, z nichž hlavně to čtvrté na Colma di Sormano dá hlavně méně zdatným vrchařům pořádně zabrat. Je ve výšce 1 124 m a má velmi těžké pasáže s 25-27% stoupáním a v průměru má 15,8 %. Proto je Lombardie klasikou, kde můžou uspět i vrchaři a specialisti na Grand Tour před klasikáři.

Colma di Sormano

Závod "padajícího listí" bude určitě také ovlivněn počasím. Pokud k náročnému profilu přibude ještě déšť, tak si závoďáci opravdu dají. V týdnu se jeli na severu Itálie dvě klasiky. Milán - Turín vyhrál Ital Diego Rosa z Astany a v pátek zvítězil na Giro del Piemonte v deštivém závodu Jan Bakelants z AG2R. Obhajovat bude v Comu Ir Dan Martin z Cannondale-Garmin mířící po sezóně do belgického Eti xx - Quick - Step. Otázkoku je, jakou má Martin formu, poté, co musel odstoupit po jednom z pádů na Vueltě.

Dan Martin loni překvapil nástupem na Lombardii

Mezi další favority bude patřit určitě zmiňovaný Alejandro Valverde z Movistaru, loni druný. V letech 2012 a 2013 vyhrál Lombardii další zkušený španělský vrchař Joaquím Rodriguez z Kaťuše, který ale kvůli zranění kolene musí závod nakonec vynechat. Spravit chuť po MS v USA si bude chtít i vítěz závodu z let 2009 a 2010 Philippe Gilbert z BMC. Těžký profil by mohl nahrávat i dalším vrchařům. Bude tu Vincenzo Nibali z Astany, Francouzi Bardet (AG2R), Pinotem (FDJ), Barguil (Giant-Alpecin), Portugalec Costa (Lampre-Merida), Polák Majka (Tinkoff-Saxo), Nizozemci Mollema (Trek) a Kelderman (Lotton-NL Jumbo). Australská Orica GreenEdge pojede na dvojčata Yatesovi a také na překvapení Vuelty Kolumbijce Chavese. Adeptů je hodně. Z Čechů pojede určitě Jan Bárta z Bora-Argon 18, do sestavy Team Sky počítá s Leopoldem Königem, za CCC Sprandi Polkowice jede Jan Hirt. V sestavě Etixxu jsou Zdeněk Štybar s Petrem Vakočem.

Předběžná startovka závodu

 

 

HR

Zdroj fotografie: http://www.gazzetta.it/Speciali/GiroLombardia/it/