Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Padající listí shrábnul v Lombardii žralok Nibali

Poslední závod série World Tour v sezóně, to je tradiční klasika Il Lombardia. Letos se jel 109. ročník, který se stal kořistí Vincenza Nibaliho z Astany.

04.10.2015 / 16:53

Únik na Il Lombardia

Závod startoval v 10:00 v Bergamu a po 245 kilometrech měl cíl ve městě Como. Na cyklisty čekalo celkem šest stoupání a hlavně Colma di Sormare dával šanci vrchařům oproti klasikářům. Předpoklady se potvrdily. Vepředu sice byl únil 11 borců Schumacher (CCC Sprandi), Barbin (Badiani CSF), Polanc (Lampre-Merida), Busato (Southeast), Van Winden (LottoNL-Jumbo), Geschke (Giant-Alpecin), de Negri (Nippo-Vini Fantini), Canola (UnitedHealthcare), Benedetti (Bora-Argon 18), Coppel (IAM Cycling) a Gatto (Androni Giocattoli), kteří měli chvíli náskok i osm minut.

Na Muro či Colma di Sormare už ale byl první Michal Kwiatkowski z Etixx Quick Step. Toho dojel Tim Wellens z Lotto Soudal a na skupinku výborných vrchařů Barguila, Morena, Nibaliho, Valverdeho, Gesinka, Poelse či Chavese měli45 km před cílem náskok 20 vteřin. Skupina za loňským mistrem světa a Wellensem však byla příliš silná a uprchlíci s Colma di Sormano bylo dostiženi. 17 km před cílem pak nastoupil Vincenzo Nibali z Astany a díky výbornému sjezdu si vytvořil náskok čtyřiceti vteřin na skupinku Pinot, Chaves, Rosa, Moreno, Valverde a Nieve.

Vypadalo to, že to má žralok z Messiny 10 km před cílem v kapse, ale vyrazili za ním Daniel Moreno z Kaťuši a Thibaut Pinot z FDJ a začali jeho náskok stahovat. 5 km před cílem měl Nibali 14 vteřin na Morena. Ale Nibali je výborný ve sjezdu a ten následoval a Nibali Lombardii vyhrál. Druhý byl Daniel Moreno, třetí Thibaut Pinot, pak spurtovali Nibaliho kolega Diego Rosa, Alejandro Valverde a Michel Nieve.

Vincenzo Nibali vyhrál Lombardii 

#JménoTým
1NIBALI VincenzoAstana Pro Team
2MORENO DanielTeam Katusha
3PINOT ThibautFDJ
4VALVERDE AlejandroMovistar Team
5ROSA DiegoAstana Pro Team
6NIEVE MikelTeam Sky
7GALLOPIN TonyLotto Soudal
8CHAVES Johan EstebanOrica GreenEDGE
9HENAO Sergio LuisTeam Sky
10BRAMBILLA GianlucaEtixx - Quick Step

HR

Zdroj fotografie: http://www.gazzetta.it/Speciali/GiroLombardia/it/