Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...

Padající listí shrábnul v Lombardii žralok Nibali

Poslední závod série World Tour v sezóně, to je tradiční klasika Il Lombardia. Letos se jel 109. ročník, který se stal kořistí Vincenza Nibaliho z Astany.

04.10.2015 / 16:53

Únik na Il Lombardia

Závod startoval v 10:00 v Bergamu a po 245 kilometrech měl cíl ve městě Como. Na cyklisty čekalo celkem šest stoupání a hlavně Colma di Sormare dával šanci vrchařům oproti klasikářům. Předpoklady se potvrdily. Vepředu sice byl únil 11 borců Schumacher (CCC Sprandi), Barbin (Badiani CSF), Polanc (Lampre-Merida), Busato (Southeast), Van Winden (LottoNL-Jumbo), Geschke (Giant-Alpecin), de Negri (Nippo-Vini Fantini), Canola (UnitedHealthcare), Benedetti (Bora-Argon 18), Coppel (IAM Cycling) a Gatto (Androni Giocattoli), kteří měli chvíli náskok i osm minut.

Na Muro či Colma di Sormare už ale byl první Michal Kwiatkowski z Etixx Quick Step. Toho dojel Tim Wellens z Lotto Soudal a na skupinku výborných vrchařů Barguila, Morena, Nibaliho, Valverdeho, Gesinka, Poelse či Chavese měli45 km před cílem náskok 20 vteřin. Skupina za loňským mistrem světa a Wellensem však byla příliš silná a uprchlíci s Colma di Sormano bylo dostiženi. 17 km před cílem pak nastoupil Vincenzo Nibali z Astany a díky výbornému sjezdu si vytvořil náskok čtyřiceti vteřin na skupinku Pinot, Chaves, Rosa, Moreno, Valverde a Nieve.

Vypadalo to, že to má žralok z Messiny 10 km před cílem v kapse, ale vyrazili za ním Daniel Moreno z Kaťuši a Thibaut Pinot z FDJ a začali jeho náskok stahovat. 5 km před cílem měl Nibali 14 vteřin na Morena. Ale Nibali je výborný ve sjezdu a ten následoval a Nibali Lombardii vyhrál. Druhý byl Daniel Moreno, třetí Thibaut Pinot, pak spurtovali Nibaliho kolega Diego Rosa, Alejandro Valverde a Michel Nieve.