Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page

Vítězem Paříž-Nice 2015 je Australan Porte ze Sky. Rozhodl v závěrečné časovce

Závod za sluncem se jel poprvé už v roce 1933. Letošní ročník ovládl Richie Porte ze Sky. Rozhodl v časovce na Col d´Eze, kterou s přehledem vyhrál.

15.03.2015 / 15:10

Richie Porte ovládl Paříž-Nice 2015

Před poslední částí závodu Paříž - Nice vedl překvapivě domácí Tony Gallopin z Lotto Soudal, který dvěma psům Sky a Etixxu sebral kost, o kterou se rvali v šesté etapě, překvapivým atakem a výborným sjezdem do Nice si vybojoval do časovky náskok 36 vteřin na Porteho ze Sky, 37 na Kwiatkowského z Etixxu a 38 na Thomase také ze Sky.

Časovka do vrchu v Col d´Eze měřila 9,6 km a podle očekávání se na prvním místě usadil "Panzerwagen" z Chotěbuzi v dresu Etixx - Quick Step Tony Martin, který zvládl závod proti chronometru za 20:52. Toho překonal až do té doby celkově sedmý Slovinec Simon Špilak z Katushy skvělým časem 20:36. Za Špilakem dojel druhý Rui Costa z Lampre - Merida a ztrácel na svého soka 11 vteřin, přesně tolik měl na Slovince před časovkou.

Na trati byli ještě hlavní favorité. Geraint Thomas však ztratil na Špilaka 26 vteřin a šel až za borce z Katushy i za Costu. Ani Michal Kwiatkowski na Špilaka neměl, když zajel totožný čas jako Tony Martin. Mezi Kwiatkowskim, Špilakem a Costou rozhodovali desetinky vteřiny.

Richie Porte z Team Sky překonal slovinského borce vynikajícím časem 20:23 a stal se i celkovým vítězem Paříž-Nice 2015, protože Tony Gallopin na něj ztratil a celkově spadl až na šesté místo. Druhý skončil nakonec celkově Kwiatkowski, třetí Špilak a čtvrtý Costa.