Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Královskou etapu Tirreno-Adriatico vyhrál Nairo Quintana a vede i celkově

Pátá etapa na Tirreno Adriatico zavedla cyklisty na vrchol Terminillo, na kterém byl během etapy mráz, silnici lemovaly závěje. Šestnáctikilometrový výšlap zvládl nejlépe Nairo Quintana z Movistaru.

15.03.2015 / 16:18

Takto vypadal dojezd páté etapy na Tirrenu...

Téměř 197 km dlouhou etapu brzy ozdobil únik. Na čelo šli Montaguti, Grivko, Scarponi, De Marchi, Voss, Monfort. Herrada,Vicioso, kteří si na úpatí cílového kopce přivezli náskok dvě a půl minuty. To už na čele tvrdě pracoval Sky pro vedoucího muže závodu Woute Poelse. 

Poté převzal tempo na čele pelotonu Tinkoff-Saxo, který rozjížděl tempo Contadorovi. V úniku už zůstali z původní sestavy jen Scarponi (Astana), Monfort (Lotto Soudal) a De Marchi (BMC). 10 km před cílem nastoupil Scarponi, který držel náskok minuty a půl na hlavní favority ve zbytku pelotonu. Za chvíli měl svoje kolegy z úniku zase zpět.

Sedm kilometrů do Terminilla zkusil dlouhý nástup Roman Kreuziger, ale ostatní týmy nenechali pátého muže celkového pořadí odjet. Po Kreuzigerově to zkoušel Rigoberto Uran z Etixx - Quick Step, kterého si už typickým pohybem ze sedla hlídal el Pistolero Contador.

Pak se zvedl pět kilometrů před cílem Nairo Quintana z Movistaru, za kterým vyrazil Nibali (Astana) a Uran (Etixx - Quick Step). Chytilii se i Contador, Pinot, Pozzovivo, Mollema. Tempo lehce opadlo, dotáhli se další a zvedl se Contador. Ale neodjel, mezitím už Quintana předjel Scarponiho tři kilometry před metou. Dalším kdo zkusil odjet z hlavní skupiny favoritý byl Bauke Mollema z Treku. Za ním vyjeli Contador, Pinot a Pozzovivo. Dotáhli se také Yates a Uran.

Na posledním kilometru si kolumbijský cyklista i ostatní užili sníh. Nairo Quintana etapu vyhrál 40 sekund před Bauke Mollemou, třetí dojel Joaquim Rodriguez z Katushy. Quintana si oblékl modrý dres pro vedoucího závodníka závodu. Quintana vede i celkově před Mollemou a Uranem.

Výsledky dnešní etapy

#JménoTým
1QUINTANA NairoMovistar Team
2MOLLEMA BaukeTrek Factory Racing
3RODRíGUEZ JoaquimSpain
4URAN RigobertoColombia
5CONTADOR AlbertoTinkoff - Saxo
6PINOT ThibautFDJ
7YATES AdamOrica GreenEDGE
8POZZOVIVO DomenicoAG2R La Mondiale
9NIEMIEC PrzemyslawLampre - Merida
10CARUSO DamianoBMC Racing Team

Celková průběžná klasifikace

#JménoTým
1QUINTANA NairoMovistar Team
2MOLLEMA BaukeTrek Factory Racing
3URAN RigobertoColombia
4PINOT ThibautFDJ
5CONTADOR AlbertoTinkoff - Saxo
6YATES AdamOrica GreenEDGE
7POZZOVIVO DomenicoAG2R La Mondiale
8RODRíGUEZ JoaquimSpain
9CUMMINGS StephenGreat Britain
10POELS WoutTeam Sky

Celkové výsledky Etapy na Terminillo

 

HR

 

 

Zdroj fotografie: http://www.movistarteam.com/