Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...

Ve Victor Harbor vyhrál Rohan Dennis rodák z Adelaide

Druhou etapu Santos Tour Down Under vyhrál domácí cyklista Rohan Dennis z Jumbo Visma. Lídr závodu Alberto Bettiol z EF měl technické potíže, a tak přišel o oranžový dres vedoucího závodníka, do kterého se oblékl právě dnešní vítěz Rohan Dennis.

19.01.2023 / 6:21

Dennis vyhrál 2. etapu TDU

Dnešní etapa měřila bezmála 155 km a vedla z Brightonu do Victor Harboru. Vše podstatné se odehrálo na stoupání Nettle Hill 20 km před cílem. Smůli na něm měl druhý borec celkového pořadí Michael Matthews, kterému spadl řetěž a ztrátu pak doháněl s pomocí týmu.

Atak na kopci provedl Jay Vine, nová posila UAE z Alpeciu a chytili se za ním další čtyři jezdci. Simon Yates, Rohan Dennis, Jay Hindley a Mauro Schmid. Tato pětice si udělala náskok 40 sekund na peloton, Matthews byl s Thomasem až 1:20. Skupinku uprchlíků táhl hlavně Dennis. 6 km před cílem měli 30 sekund. V čelní skupině už nebyl také lídr závodu Bettiol, který měl také potíže s řetězem, což dával také velmi nelibě najevo svému týmu.

Skupinka si udržela náskok před pelotonem a nejlepší závěr měl Rohan Dennis, který nástupem 500 metrů před cílem rozhodl o svém vítězství. Druhý dojel Vine a třetí Mauro Schmid z Soudal Quick-Step. Peloton dovedl se ztrátou pěti sekund Caleb Ewan. Dennis vyhrál téměř na domácí půdě. Narodil se a žije v Adelaide, kolem kterého se celý závod Tour Down Under odehrává.

TOP_10_stage2

Do dresu lídra se převlékl dnešní vítěz Rohan Dennis z Jumba. Druhý je Jay Vine z UAE a třetí Magnus Sheffield z Ineosu.