Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Další etapu Tour Down Under vyhrál Bilbao. Do oranžového jde Vine

Třetí etapu Santos Tour Down Under vyhrál španělský cyklista Pello Bilbao před Britem Simonem Yatesem a Australanem Jayem Vinem. Právě domácí borec z UAE sebral oranžový dres lídra Rohanu Dennisovi ve stoupání na Corkscrew road.

20.01.2023 / 6:08

TOP_3_Stage3

 

Třetí etapu TDU z Norwoodu do Cambeltownu vyhrál ve spurtu tří vrchařů Pello Bilbao z Bahrain Victorious přes Simonem Yatesem z Jayco Alula a Jayem Vinem z UAE.

 

Jay Vine

 

A právě Vine jde zaslouženě do oranžového dresu, protože to byl opět on, kdo vyprovokoval útok 6,3 km před cílem na nejtěžším stoupání závodu Corkscrew road. Nejprve se jej chytil Yates, pak je docvakl Bilbao.

 

Etapa měřila jen 116 km, v úniku byl Honoré z EF a Felline z Astany, ale byli dostiženi. Závod pak rozhodlo stoupání 9 km před cílem. Na něm nestačil vedoucí muž závodu Rohan Dennis z Jumbo Visma, který vypdal z první desítky. Hlavní peloton pak přivedl za vedoucí trojící Michael Matthews, který má dres nejlepšího spurtera. Dres vrchaře má také Vine.

 

 

GC_3_TDU

 

Zdroj fotografie: https://tourdownunder.com.au/