Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Ve Střeni se pojede ČP v gravelu a Olomoucký řetěz MTB

V obci Střeň po kratší odmlce navážou na tradici cyklistických závodů. V sobotu 22. dubna 2023 se zde uskuteční závod v nové cyklistické disciplíně gravel. Tento nový závod bude mít i nový název, který je typický pro náš region, a to Hanácké gravel. Závod ve Střeni bude součástí závodů Gravel Bohemia Cupu – ČESKÝ POHÁR 2023. Součástí závodu bude i závod na horských kolech Olomoucký řetěz MTB.

15.04.2023 / 7:40

CP_Gravel2023

Myšlenka uspořádat první český pohár vznikla již v loňském roce v hlavě Petra Brudr Svobody z Hlinska, který uspořádal v loňském roce mistroství ČR v této cyklistické disciplíně a spojil se s Českým svazem cyklistiky a nadšenci v daných regionech.

V Olomouckém kraji se pro tuto myšlenku nadchli Petr Březina, který v regionu pořádá spousty akcí pro cyklisty a sám vede cyklo team Kolárna a propagátor cyklistiky i ostatních sportů Roman Brandýs, jenž se v cyklistice pohybuje, trénuje děti a pořádá cyklistické i triatlonové soutěže již více jak 30 let. Slovo dalo slovo Petr Březina a Roman Brandýs si řekli, proč nepsat tuto historii, domluvili se s Petrem Svobodou, plácli si navzájem s tím, že závod v Olomouckém kraji bude historicky první závod Českého poháru GRAVEL BOHEMIA CUPu 2023.

Míst, kde uspořádat tento závod, se nabízelo více, ale oba dva pánové si právě vzpomněli na tradici cyklistických závodů v obci Střeň, kdy pořadatelé vždy předvedli bezchybnou dokonalou práci s využitím zázemí obce. Proto oslovili Michala Frantíka, rodáka z této obce a bezprostředně pana starostu obce Jiřího Nevimu, následně představili tento závod zastupitelům obce Střeň a místním složkám.

Bylo dohodnuto, mohla se rozjet práce směřující k hlavnímu cíli, a to ke dni „D“ k samotnému závodu.  Nyní má závod již potvrzenou záštitu hejtmana Olomouckého kraje Josefa Suchánka a pojede se jako Mistrovství Olomouckého kraje GRAVEL 2023. Počítá se s dopoledním programem, závody pro ty nejmenší a mládež a nezapomíná se i na odpolední, večerní hudební vložku.

Ambasadorem závodu bude Tomáš Konečný, vítěz 6. ročníku závodu ve Střeni z roku 2007, bývalý český reprezentant v silniční cyklistice a trenér české reprezentace, vítěz řady významných světových závodů včetně etap Závodu Míru nebo etapy na grand Tour La Vuelta a účastník Tour de France.

K závodu v disciplíně gravel byl nakonec vložen také závod v horských kolech, který se pojede jako Olomoucký řetěz MTB a vystartuje 10 minut po začátku gravelového klání.

Historie_cyklokros_Stren

"Závod HANÁCKÉ GRAVEL ve Střeni na Olomoucku, je součástí závodů GRAVEL BOHEMIA CUP – ČESKÝ POHÁR 2023 a MISTROVSTVÍ OLOMOUCKÉHO KRAJE. Věříme, že tento závod vejde opět do dějin obce a sportovní veřejnosti nejen v Olomouckém kraji, ale i v celé ČR. Také chceme přivést děti ke sportování a zároveň myslíme na širokou veřejnost. Našim cílem, je jsem přivést sportující veřejnost, širokou veřejnost, partnery závodu, děti, ale také i média které jistě spropagují v první řadě SPORT," řekl k závodu jeden z hlavních organizátorů Michal Frantík.

A v čem vidí kouzlo gravelu hlavní organizátor závodu Petr Březina?

"Především ve všestrannosti. Pokud nasadíte kola s klasickými silničními plášti nebo galuskami, stává sez gravel biku silniční kolo. Do rámu, který má širší přední vidlici i zadní stavbu rámu, se však na rozdíl od silničních speciálů vejdou i širší terénní pneumatiky. Pouhou výměnou kol pak jezdec získá bicykl, který si velmi dobře poradí i s lehčím terénem. Je to rychlé kolo, kolo pro každého z nás a navíc se hodí do Litovelského Pomoraví a na asfaltové cyklostezky, polní cesty i šotolinové cesty, stezky, Tato disciplína je poměrně mladá, nicméně tento typ kola zažívá obrovskou popularitu.“

Program:

10 - 12 hod. - závod dětí a mládeže

13 hod. - start závodu ČP GRAVEL

13.10 hod. - start závodu OLOMOUCKÝ ŘEŤEZ MTB

PROPOZICE ZÁVODU HANÁCKÉ GRAVEL 2023

 

Gravel_Stren MTB

Zdroj fotografie: www.cyklokros-stren.cz