Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Ve druhé etapě Dubai Tour slavil Elia Viviani, Cavendish byl druhý

Druhé pokračování závodu v Dubaji se opět rozhodovalo ve sprintu, kde tentokrát Cavendish z Etixx – Quickstep nastupoval později, ale Viviani ze Sky odolal.

05.02.2015 / 13:50

Druhou etapu Dubai Tour zvládl ve finiši Team Sky

Etapa z Dubai International Marine Club do Palm Jumeirah znovu nebyla svým profilem pro jezdce nijak záludná. Rovinatá etapa mnoho závodění nepřinesla, tříčlenný únik se šedesát kilometrů před cílem omezil už pouze na jednoho muže ve vedení. Tím byl osamocený Rafaa Chtioui ze Skydive Dubai. Jeho snaha však vzala za své deset kilometrů před cílem a týmy se začaly chystat na finiš.

Nejlépe se závěr etapy podařil  Eliovi Vivianimu, který využil brzký nástup svého italského krajana Guardiniho z Astany a zhruba sto metrů před koncem vyrazil za etapovým úspěchem pro tým Sky.

Na čele pelotonu působil přes dvacet kilometrů také český jezdec ze stáje Etixx – Quick Step, Petr Vakoč. I když se jeho kolegovi Marku Cavendishovi nepodařilo navázat na včerejší etapové vítězství, druhá pozice pro něj znamená udržení modrého dresu pro lídra celkového pořadí. 

Zítra však na závodníky čeká kopcovitá prověrka, do cíle nejdelší a nejtěžší etapy se bude vyjíždět v krátkém až sedmnáctiprocentním stoupání.

Výsledky druhé etapy Dubai Tour 2015
1. Elia Viviani (Ita) Sky v čase 4:29:59
2. Mark Cavendish (GBr) Etixx-QuickStep
3. Andrea Guardini (Ita) Astana
4. Alexander Porsev (Rus) Katusha
5. Andrea Palini (Ita) Skydive Dubai
6. John Degenkolb (Ger) Giant-Alpecin
7. Daniele Ratto (Ita) UnitedHealthcare
8. Daniel Oss (Ita) BMC Racing
9. Michael Valgren Andersen (Den) Tinkoff-Saxo
10. Nicola Ruffoni (Ita) Bardiani CSF

CELKOVÉ POŘADÍ DUBAI TOUR 2015 PO 2. ETAPĚ

 SH

Zdroj fotografie: www.teamsky.com