Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Startovní listina Závodu Míru se rychle plní

Letošní ročník Závodu Míru, který startuje 29.5. 2015, se zaplňuje světovými cyklistickými velmocemi. S jistotou zde uvidíme jak lídry posledních let Nizozemí, Itálii, Německo, tak třeba Švýcarsko vedené Danilo Hondem.

05.02.2015 / 19:10

Loňský vítěz Závodu Míru Australan Samuel Spokes

Závod Míru letos povýšil do nejvyšší kategorie v rámci U23, pojede se v rámci Nations Cupu. Zajímavostí je účast Švýcarska s novým trenérem Danilo Hondem, s nímž ředitel závodu Ján Svorada sváděl nelítostné spurtérské boje na italském Giru. Již dnes žádosti národních federací přesahují možnosti pořadatelů. Na start se postaví 22 národních týmů a bude se opravdu na co dívat. Závod Míru 2015 to bude bitva "mladých pušek" o Jeseníky.

„Oproti předchozím ročníkům se město Jeseník postavilo k závodu v čele s novým starostou Adamem Kalousem výborně a Jeseník v letošním roce chystá opravdu skvělou propagaci závodu. Věříme, že fantastická kulisa, kterou vytvořili diváci loni v Rýmařově, bude letos překonána,“ říká předseda organizačního výboru Závodu Míru Jaroslav Vašíček.

Stoupání v Jeseníkách. Závod Míru 2014

Jedním z českých želízek v ohni pelotonu by mohl být ostravský rodák Josef Černý, který jezdí za polskou kontinentální stáj CCT Sprandi Polkowice. „Pepa by chtěl závod vyhrát. Už deset dní před závodem bude na soustředění v Jeseníkách,“ dodává Vašíček.

Josef Černý - CCC Sprandi Polkowice

 

Program Závodu míru U23 - Nations Cup:

29. května: 1. etapa: Jeseník - Rýmařov (122 km)

30. května: 2. etapa: Glucholazy - Praděd (92 km)

31. května: 3. etapa: Jeseník - Jeseník (160 km).

Zdroj fotografie: Jan Brychta/svetcyklistiky.cz a http://cccsport.eu