Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Vakoč jako lídr, Sagan premiérově za Boru a Cink na silnici. To je Australský Tour Down Under

Od 17. - 22.1. se pojede v Austrálii tradiční etapák, který otevře sezónu světové proficyklistiky. Pro českého fanouška je závod zajímavý tím, že o celkový vavřín pojede letos český závodník v barvách Quick-Step Floors Petr Vakoč a to jako lídr týmu. Loňské vítězství obhajuje Simon Gerrans z Orica-Scott. První závod za Boru pojede Peter Sagan, v dresu Bahrain Merida se přestaví český ex-biker Ondřej Cink.

08.01.2017 / 9:15

Petr Vakoč pojede jako lídr Quick-Step Floors

Petr Vakoč pojede druhý rok po sobě v Austrálii v prvním ostrém závodě sezony jako lídr silného belgického týmu Quick-Step Floors. V sestavě Bahrain Merida Pro Cycling Team by si měl premiéru odbýt další český borec a bývalý biker Ondřej Cink.

Loni se na týdenním etapáku rvali domácí borci Simon Gerrans z Orica-Scott (se kterým letos pojede i Johan Esteban Chaves) s Richiem Portem z BMC, předloni uspěl časovkář Rohan Dennis, Porteho kolega. Všichni tři jsou samozřejmě v sestavách svých týmů i letos. Letos budou mít jednoho dalšího velmi těžkého soupeře z Evropy, nebude jím nikdo jiný, než Peter Sagan, který si u protinožců odbude premiéru v dresu Bora Hansgrohe.

Průběžná startovní listina závodu TDU2017 

Závod startuje zvlněnou, 145 km dlouhou etapou nedaleko Adelaide, se zvlněným, ale víceméně sprinterským profilem. Tady můžeme při hromadném dojezdu hledat favority právě v Saganovi či Gerransovi a Ewanovi, ve Sky je připraven Danny van Poppel, v Dimension Data Mark Renshaw, v Team Sunweb (loni Giant Alpecin) Nikias Arndt, v UAE Abu Dhabi (loni Lampre) Ulissi se Swiftem, Wagner v Lotton-NL Jumbo.

Druhá etapa měří 148,5 kilometrů a jezdí se na okruzích mezi Unley a Paracombe. Tady by se měli prosadit klasikáři, závěr je do kopce, takže uvidíme, zda bude útočit Gerrans, chytí se SaganVakočem, v AG2R jsou Bakelants s Pozzovivem, Team Sky má Gerainta ThomaseRowem, Stanndardem i oba bratry Henaovi. Movistar přiveze bráchy Herradovi a Gorku Izaggira, Cannondale Slagtera, Astana Luise Leona SanchezeValgrenem.

 

Třetí etapa měří 144 km a míří z Glenelgu do Victor Harbor, závoďáky čekají tři menší kopce, ale opět zhruba ve výšce do 500 m nad mořem a a v závěru jsou opět okruhy, takže lze čekat hodně nástupů.
Čtvrté australské zastavení měří 149,5 km, jede se z Norwood do Cambelltownu. Tady by to mělo být pro rychlíky, spurt je do kopce, takže Sagan?
V páté etapě přichází legendární Willunga Hill, kterou si jezdci dají dvakrát. Loni zde vyhrál Richie Porte, před Sergio Henaem, Gerrans dojel osmý a udržel trikot lídra. Poslední, devadesátikilometrová městská etapa v Adelaide na 90 km už bývá pouze dekorací vítězů a souboje spurtérů.

Loni se na Tour DownUnder radoval domácí borec Simon Gerrans

Kdo si bude chtít mezi 17. - 22. lednem přivstat, může nad ránem sledovat cyklistické bitvy nedaleko Adelaide. Svůj tým si letos opět v rámci tipovačky TOUR de FANTASY můžete postavit i vy.

Startuje rovněž soutěž pro rok 2017 KRÁL TOUR DE FANTASY 2017 o dres vlastního designu od KALAS Sportswear, který vyhraje tipér, který minimálně ve třiceti závodech (včetně tři Grand Tour), jenž budeme v rámci TOUR de FANTASY tipovat, bude mít nejnižší součet pořadí ze všech závodů.

Zdroj fotografie: http://www.quickstepfloorscycling.com