Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


První etapu Tour Down Under vyhrál Caleb Ewan. Vakoč 28.

Stejně jako nedělní kritérium v Adelaide skončila první etapa australského etapáku Tour Down Under. Zvítězil v ní jezdec domácího týmu Orica-Scott Caleb Ewan. Druhý byl Van Poppel z Team Sky a třetí Sam Bennett z Bora Hansgrohe. Naši dojeli v balíku, Vakoč 28. a Cink 98.

17.01.2017 / 5:33

Caleb Ewan vyhrál 1. etapu TDU

V obrovském horku (až 48°C) jeli cyklisté v první etapě z Unley do Lyndochu. A právě kvůli horku byla etapa po dohodě UCI s CPA (asociace cyklistických profesionálů vedená Adamem Hansemem z Lotto-Soudal) zkrácena ze 145 km na 118 kilometrů. Do úniku šel Belgičan z Astany Laurens De Vreese, ale byl dostižen, stejně jako Jan Bakelants z AG2R, jenž zkusil atak 13 km před cílem.

 

Závěrečný spurt režírovala Orica-Scott. Impey s Klugem rozjeli spurt pro Caleba Ewana. Ten na pásce porazil Dannyho van Poppela z Team Sky a Sama Bennetta z Bora Hansgrohe. Peter Sagan rozjížděl spurt právě Bennettovi a tentokrát svěsil nohy 500 metrů před cílem. Naší dojeli v balíku. Petr Vakoč 28. a Ondřej Cink 98. Celkově vede vítěz etapy Caleb Ewan.

 

TOP 10 první etapy