Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouOkořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V sobotu startuje španělská Vuelta

V sobotu startuje letošní poslední Grand Tour, španělská La Vuelta. Na startu je obhájce předchozích dvou vítězství Primož Roglič, jede Bernal, Carapaz, Valverde, Landa, Carthy, Vlasov a také tři naši, Zdeněk Štybar, Josef Černý a Jan Hirt.

12.08.2021 / 5:44

Podium_Vuelta_2020

 

 

Profil Vuelty 2021

76. ročník začne 7 km dlouhou časovkou v Burgosu, bude na ní jeden kopec. Následuje rovinatá etapa s cílem v témže městě. Ve třetí etapě už budou mít šanci vrchaři na kopci Picón Blanco (1 485m) s místy až 18% stoupáním. Ve čtvrté a páté etapě budou mít opět šanci spurteři.

Mapa_Vuelta_2021

 

 

6. etapa končí dvoukilometrovou stojkou na Alto de la Montaňa de Cullera, v sedmé se cyklisti podívají na Balcón de Alicante (995 m) po velmi kopcovité etapě. Osmá etapa bude rovinatá, ale zkomplikovat by ji mohl vítr kolem mořského pobřeží. Poslední test před volným dnem je pak horská etapa se dvěma kopci s cílem na Alto de Velefique (1 800m).

 

La Vuelta ciclista a España

 

Po volném dni čeká na borce 189 km do Rincón de la Victoria a klasikářský kopec 15 km před cílem. Další den bude na pořadu jen 133 km, ale kopcovitá etapa s těžkým závěrem v Valdepeñas de Jaén. Další den vede peloton do Cordóby, a opět spíše klasikářská či únikářská šance. V dalším pokračování dostanou zase šanci rychlí borci z balíku. Ve 14. etapě se bude stoupat na Pico Villuercas do 1 580 m. Horskou klasifikaci má i 15., bez 3 km 200 km dlouhá etapa.

 

Stage 17

 

Po volném dni v Santanderu se pojede opět rovinatá etapa. V 17. etapě čekají na borce tři velmi náročná stoupání. Tady se bude lámat chleba. Stejně jako o další sen později na kopci Altu d’El Gamoniteiru (1 770 m). 19. etapa bude spíše kopcovitá, ve 20. sice nejsou v plánu vysoké kopce, zato hodně strmé a bude jich hodně. Vše zakončí 33,8 km dlouhá časovka do Santiago de Compostela. Nebude se tedy končit v Madridu.

 

Kdo získá červený dres?

Obhajuje Primož Roglič, proti jeho třetímu titulu bude Ineos Grenadiers, který vysílá do boje silnou ekipu. Jedou Bernal, Carapaz, A. Yates, Sivakov, Pidcock. Domácí Movistar jede s triem Mas, López, Valverde. Z dalších borců na celkové jsou připraveni Carthy (EF), Schachmann (Bora), Vlasov (Astana), G. Martin (Cofidis), Landa (Bahrain) či Bardet (DSM).

 

dresy2020

Nejlepší sprinter

O zelený dres si to rozdají Philpsen (Alpecin), Jakobsen (DQS), Trentin (UAE), Matthews (Bike Exchange), Aberasturi (Caja Rujal), Daniese (DSM), Modolo (Alepcin) nebo Démare (FDJ).

Nejlepší vrchař

Tady to bude tradičně loterie. Jsou tu vítěz vrchařské soutěže na Giru Bouchard (AG2R), De la Cruz a Majka (UAE), bratři Izagirrové a Fraile (Astana), Hagen (ISM), Kuss (Jumbo), Padun a Poels (Bahrain) či Elissonde z Treku.

Nejlepší mladík

O bílý dres si to rozdají Bernal, Sivakov, Pidcock (všichni Ineos), Vlasov (Astana), Vine (Alpecin), Simmons (Trek), Vansevenant (DQS), Champoussin (AG2R) a Padun (Bahrain).

 

Historie_Vuelta

Zdroj fotografie: www.lavuelta.es