Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V pondělí startuje Okolo Katalánska. Další souboj Contadora s Froomem

Měli se potkat už na Tirreno Adriatico. K souboji Frooma, Contadora, Quintany a Nibaliho kvůli nemoci Frooma nedošlo. V Katalánsku zase nepojedou Nibali a Quintana, ale půjde určitě o skvělý závod. Jede i König, Vakoč, Černý a Hirt.

20.03.2015 / 15:56

Purito Rodriguez vyhrál loňský ročník Okolo Katalánska

Okolo Katalánska se jezdí už od roku 1911. Trasy v Katalánsku jsou hodně členité, a proto v sestavách týmů World Tour příliš spurterů nenajdete. Závod začíná v pondělí 23. března a končí v neděli 29. března. V historii jej vyhrál 3x legendární Miguel Indurain.

Loni se stala Volta Ciclista a Catalunya kořistí "Purita" z Katushy Joaquima Rodrigueze, který porazil o čtyři vteřiny Alberta Contadora a o sedm vteřin Tejaye Van Garderena z BMC.

4. etapa Okolo Katalánska

Všech sedm etap bude mít kopcovitý profil, nejnáročnější bude zřejmě čtvrá etapa z Tony do San Moliny (191 km), kde cyklisté vystoupají do téměř dvou tisíc metrů. Kromě už zmíněných Chrise Frooma (Team Sky) a Alberta Contadora (Tinkoff-Saxo), budou dalším favority  Alejandro Valverde (Movistar Team), Tejay Van Garderen (BMC Racing), Daniel Martin (Cannondale - Garmin), Fabio Aru (Astana), Rigoberto Uran (Etixx - Quick Step). Katusha nakonec do svojí sestavy nenominovala loňského vítěze Rodrigueze.

Z českých borců jsou v potvrzených nominacích svých celků Leopold König (Team Sky), Petr Vakoč (Etixx - Quick Step) a také Josef Černý a Jan Hirt (oba CCC Sprandi Polkowice).

 

PŘEDBĚŽNÁ STARTOVKA OKOLO KATALÁNSKA 2015

 

 

Volta Ciclista a Catalunya jeden ze starších ročníků...

HR

Zdroj fotografie: http://www.voltacatalunya.cat/