Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Okořeň si sledování nejslavnějších cyklistických závodů zábavnou cyklistickou tipovačkou...
Profipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


Josefa Černého a Jana Hirta z polských CCC čekají dvě belgické klasiky a Katalánsko

Čeští závoďáci v dresu polských "Cécéček" Josef Černý a Jan Hirt jsou v nominaci týmu na dvě belgické klasiky a také závod WorldTour Okolo Katalánska, kde by měli startovat také König s Vakočem.

18.03.2015 / 6:40

Josef Černý CCC Sprandi Polkowice

Tento týden jsou v cyklistickém kalendáři dvě belgické klasiky v sérii Europe Tour. Dnes se jede závod na 197 km Nokere Koerse - Danilith Classic a v pátek Handzame Classic na 199 km. Oba závody budou ve stáji CCC SPRANDI POLKOWICE absolvovat čeští závodníci Josef Černý a Jan Hirt.

"V Belgii se závodí od startu do cíle, hodně tam fouká, takže to bude nesmírně náročné. Já mám za sebou letos po loňské nemoci dva závody, tak do toho jdu určitě s respektem, ale samozřejmě s cílem předvést co nejlepší výsledek," říká ostravský cyklista v dresu CCC Josef Černý.

Rodák z Frýdku-Místku, který v mladí koketoval i s hokejem, se poté chystá s novým českým kolegou v týmu Hirtem na etapový závod série WorldTour Volta Ciclista a Catalunya - Okolo Katalánska, který začíná v pondělí 22. března. "Uvidíme, jaké budou představy sportovního ředitele, na koho pojedeme, ale rád bych předvedl dobrý výsledek. Jsem rád, že na závodu pojedu, pak bych měl pokračovat na závody Okolo Turecka a Okolo Ázerbájdžánu," dodává Josef Černý, pro kterého letos bude vrcholem Závod Míru U23, Místrovství světa, MČR a Czech Cycling Tour.

V závodu Okolo Katalánska by měli, kromě Černého a Hirta, startovat také Leopold König (Team Sky) a Petr Vakoč (Etixx - Quick Step).

Jan Hirt CCC SPRANDI POLKOWICE

HR

Zdroj fotografie: http://cccsport.eu