Stačí nasadit 10 cyklistů a sledovat, jak si v závodě povedouPostav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


V Kyjově se jede v sobotu druhý díl Force Cupu

Na kole regionem Kyjovské Slovácko, tak se jmenuje druhý díl Českého poháru silničních cyklistů Force Cup, který se pojede na jihu Moravy tuto sobotu.

17.04.2015 / 13:42

Jiří Polnický vítězí na závodu VB - Brno - Velká Bíteš

Pořadatelem závodu je CK Dacom Pharma Kyjov a na jezdce kategorie elite a U23 čeká devět patnáctikilometrových okruhů, celkem se pojede trasa dlouhá 140 kilometrů.

Již od 10:00 startují ve Strážovicích u Kyjova kategorie mládeže, start hlavního závodu o čtyři hodiny později je ve v Kyjově na Náměstí TGM. Zatím je přihlášeno 155 závodníků z Česka, Rakouska, Slovenska, Polska a Německa a další se jistě registrují až na místě.

V trikotu vedoucího jezdce seriálu se na start postaví vítěz úvodního podniku Force Cupu Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš Jiří Polnický z týmu Whirlpool Author a tato stáj také vede pořadí družstev před SKC Tufo Prostějov a puskinak.cz. Mezi jezdci U23 pojede v dresu vedoucího jezdce Tomáš Medek (puskinak.cz).

Závod je důležitý po pořadí týmů pro nominaci na závod druhé kategorie UCI Visegrádské čtyřky z Hodonína do Kyjova, který je na programu 16. května, protože právě po závodu Na kole regionem Kyjovské Slovácko se bude dělat nominace českých stájí pro tento podnik.

Všech čtyř závodů Visegrádské 4 se zúčastní tři nejlepší české týmy dle konečného pořadí soutěže družstev ČP 2014, další dva týmy budou vybrány na návrh silniční komise po závodu v Kyjově. Závodu na českém území se zúčastní tři nejlepší české týmy dle konečného pořadí soutěže družstev ČP 2014, dalších pět týmů dle redukovaného pořadí ČP 2015 po závodu v Kyjově a zbylé dva týmy na návrh silniční komise.

V neděli se pak jede v Kyjově Český pohár mládeže a žen 2015. Na kole regionem Slovácko - memoriál Jakuba Mrkny. Pojede se na městkému okruhu dlouhém 1 500 metrů kritérium, kdy bude bodován každý třetí okruh. Junioři pojedou 27 okruhů, ženy a kadeti 21, muži 35.

HR

Zdroj fotografie: Jaroslav Svoboda