Dokážeš obstát v soutěži se sportovními řediteli slavných stájí?Postav si svůj tým na závody Grand Tour (Giro, TdF, Vuelta) a vyhraj zajímavé ceny...
UAProfipeloton Facebook Page Profipeloton Twitter Page Profipeloton Instagram Page


AMSTEL GOLD RACE startuje už v neděli i s Kreuzigrem a Vakočem

První ardenská klasika je na programu už tuto neděli. Na startu v Nizozemí nechybí ani předloňský vítěz Roman Kreuziger nebo talent Etixxu Petr Vakoč.

17.04.2015 / 5:15

Vítězné gesto Kreuzigra na Amstelu v roce 2013

Na cyklisty čeká drsných 258 kilometrů mezi Maastrichtem a cílovým Berg en Terblijt. Amstel Gold Race čítá 34 stoupání, největší na Cauberku 1,2 km s průměrem 5,8% a největší rampöu 12%. Tento kopec pojedou závoďáci čtyřikrát a naposledy tři kilometry před cílem.

Loni trval závod cyklistům 6:25:57, tedy jednomu z nich, Philippu Gilbertovi z BMC Racing Team. Ten vyhrál pět vteřin před Jelle Vanendertem z Lotto Soudal a šest sekund před Australanem Simonem Gerransem z Orica GreenEdge. Za nimi dojeli Valverde, Kwiatkowski, Geschke, Mollema, Gaspartotto, Moreno, Arashiro.

V roce 2013 opanoval AMSTEL český cyklistka Roman Kreuziger, který vyhrál po sólovém nástupu dvaadvacet vteřin před Valverdem a Gerransem. Loni skončil Roman na 18. místě. Jaké ambice má letos? "Uvidíme, jak na tom budu, protože jsem byl skoro měsíc bez závodu. Je to směřované hlavně k Lutychu, kde bych chtěl uspět. Ale důležité jsou pro mě všechny ty klasiky. Máme silný tým a věřím, že budeme hodně dobří,“ uvedl Roman na svém webu

Na Amstelu by měl být jedním z lídrů Tinkoff-Saxo spolu s mladým Dánem Michaelem Valgrenem. „Je to rychlý závodník a hodně vyspěl. Je třeba mu dát příležitost, aby si taky zkusil být jedním z lídrů. Do budoucna se s ním na takových závodech, jako je Amstel, bude muset hodně počítat,“ přiznal Roman.

Historie vítězů AMSTEL GOLD RACE

Kdo bude mezi favority patři letos? Nelze začít jinak než třínásobným vítězem závodu Phillipem Gilbertem z BMC Racing Team, konstatní formu má Alejandro Valverde z Movistaru, po zranění se vrací Simon Gerrans, který už byl na Amstelu třikrát třetí. Jedním z hlavních favoritů bude i náš Roman Kreuziger z Tinkoff-Saxo. Etixx pojede na mistra světa Kwiatkowského a má velmi nadupanou sestavu i s Petrem Vakočem, překvapit může Vincenzo Nibali z Astany, Baukke Mollema z Treku, Rui Costa z Lampre Merida, Daniel Martin z Cannondale Garmin nebo vítěz Okolo Baskicka Joaquim Rodriguez z Katushy. Překvapit můžou i italští matadoři. Čtyřiačtyřicetiletý Davide Rebellin z CCC Sprandi Polkowice (vítěz z roku 2004, druhý z 2007 a třikrát třetí, loni 14.) nebo Enrico Gasparotto z Wanty - Groupe Gobert (vítěz z roku 2012, loni osmý).

Generálkou na nedělní závod byl středeční Brabanstký šíp, který vyhrál borec BMC, ale nikoliv jeden z hlavních favoritu Amstelu Belgičan Philippe Gilbert, nýbrž jeho krajan Ben Hermans.

Na závod se velmi těší závodník Etixx - Quick Step Petr Vakoč. "Ačkoliv se zatím nedostavily výsledky, vím, že výkonnost moje i kluků je velmi dobrá. Už se nemůžu dočkat Amstelu v neděli, rád bych tam byl aktivní jako dnes, ale to bych předbíhal. Uvidíme, jak se vyspím a jak se bude závod vyvíjet. Konkurence bude nesmírně nabitá." 

PŘEDBĚŽNÁ STARTOVKA AMSTEL GOLD RACE 2015

 

HR

Zdroj fotografie: http://www.amstel.nl http://romankreuziger.com